Trwa ładowanie...

Kaskaderka Milli Jovovich wygrała proces. Chodzi o wypadek, w którym straciła rękę

5 lat po wypadku na planie filmu sąd przyznał rację Olivii Jackson. Kaskaderka spędziła 17 dni w śpiączce, a lekarze nie byli w stanie uratować jej zmiażdżonej ręki.

Kaskaderka Milli Jovovich wygrała proces. Chodzi o wypadek, w którym straciła rękęŹródło: Instagram.com
d2gz3f0
d2gz3f0

W 2015 r. Olivia Jackson dublowała aktorkę Millę Jovovich podczas zdjęć do "Resident Evil: Ostatni rozdział". Olivia, doświadczona motocyklistka, w jednej ze scen miała przejechać na jednośladzie tuż pod kamerą na wysięgniku. Kobieta uderzyła z całym impetem w wyciąg kamery. Jak się później okazało, urządzenie uległo awarii i Olivia nie miała szans na uniknięcie zderzenia.

ZOBACZ TEŻ: Monika Miller o prawach osób LGBT. "Dziadek nie miałby wyboru. Musiałby zaakceptować mnie z dziewczyną"

Jackson została natychmiast przewieziona do szpitala, a jej stan lekarze określili jako bardzo ciężki.

Na miejscu okazało się, że ma obrzęk mózgu, krwotok wewnętrzny, połamane żebra, pęknięty obojczyk, zmiażdżoną twarz oraz kilka innych groźnych obrażeń. Przez 17 dni pozostawała w śpiączce i mimo starań lekarzy, trzeba było jej amputować lewe przedramię.

d2gz3f0

Kobieta wytoczyła proces Bickers Actions SA, podwykonawcy studia zajmującym się opracowaniem sceny z jej udziałem. Teraz "The Hollywood Reporter" donosi, że sąd w RPA, gdzie toczyła się sprawa, stwierdził, iż firma ponosi odpowiedzialność za wypadek. Odrzucił też zarzut obrońców sugerujących, że zawinił niesprawny motocykl Jackson.

- Tęsknię za moją starą twarzą. Za starym ciałem. Za starym życiem. Ale przynajmniej dzięki temu wiem, że kaskaderka był źle zaplanowana, a wypadek nie był moją winą - stwierdziła Jackson po ogłoszeniu wyroku.

W ubiegłym roku Jackson próbowała dochodzić sprawiedliwości przed sądem w Los Angeles. Jednak ze względu na zapis w umowie wszelkie spory związane z jej pracą musiały być rozstrzygnięte tylko na terenie RPA, gdzie kręcono film.

d2gz3f0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gz3f0