Trwa ładowanie...

Katarzyna Ankudowicz wygrała proces o smog. Przyznano jej odszkodowanie w postaci 10 tys. złotych

17 lutego zapadł wyrok w sprawie Katarzyny Ankudowicz. Sąd ogłosił, że działania rządu, które nie doprowadziły do polepszenia jakości powietrza, naruszają dobra osobiste aktorki.

Katarzyna Ankudowicz wygrała proces o smog. Przyznano jej odszkodowanie w postaci 10 tys. złotychŹródło: ONS.pl
dhaxokm
dhaxokm

Wyrok na korzyść Katarzyny Ankudowicz to nie tylko satysfakcja, ale również konkretne benefity, w postaci wypłaty odszkodowania. A to jest całkiem spore - 10 tys. zł. Aktorka przeznaczy pieniądze na cele charytatywne:

"Zostało mi przyznane symboliczne odszkodowanie w kwocie 10 tysięcy zł, które w całości zostanie przekazane na Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie" - napisała na instagramowym profilu.

Zobacz wideo:

Wyjaśniła, że wybór nie jest przypadkowy. Aktorka powołuje się na dane naukowców, którzy twierdzą, że zanieczyszczenie powietrza wpływa w ogromnym stopniu na rozwój nowotworów.

dhaxokm

"Udowodniony naukowo jest wpływ szkodliwego benzo(a)pirenu i tlenków azotu na powstawanie chorób nowotworowych. Leczenie nowotworowe to szacunkowy koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie dla jednego pacjenta. To koszt, który pokrywa NFZ z naszych składek. W naszym kraju jest 35 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Problem znany jest od dziesięcioleci, a skutecznych działań wciąż brak" - czytamy.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza celebrytka, która wygrała sprawę w sądzie z ministerstwem. W styczniu 2019 r. proces wygrała Grazyna Wolszczak, a w październiku Jerzy Stuhr.

Akcja #pozywamsmog to społeczny nacisk na rządzących w ministerstwach i gminach. To żądanie prawdziwych zmian dotyczących jakości powietrza i prawa do informacji na temat jego aktualnego stanu.

dhaxokm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhaxokm