Trwa ładowanie...
d3l2pk4

Katarzyna Żak apeluje o pomoc: Projekt wymaga 2 mln zł

Katarzyna Żak znana jest ze swojego charytatywnego zaangażowania na rzecz potrzebujących. Zwłaszcza jeden projekt zapadł jej głęboko w serce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna Żak znana jest z zaangażowania społecznego
Katarzyna Żak znana jest z zaangażowania społecznego (Materiały prasowe)
d3l2pk4

Katarzyna Żak od lat odwiedza chore dzieci w szpitalach. Ale niedawno zaangażowała się również w akcję budowy hospicjum dla osób starszych. Projekt nie jest łatwy, bo wymaga potężnego nakładu finansowego. Kiedy dwie lekarki poprosiły ją o pomoc, miała wątpliwości.

Zobacz wideo:

- Na początku pomysłodawczynie, dwie miejscowe lekarki, pokazały mi dziurę w ziemi - wyznała kilka tygodni temu w programie "Dzień Dobry TVN".

d3l2pk4

Jednak prace zaczęły nabierać rozpędu i choć twórcom wciąż brakuje dwóch milionów złotych, aktorka nie traci nadziei, że wszystko się uda. Dzisiaj stoi już 3-kondygnacyjny budynek na 40 łóżek. Na miejscu i w terenie pracuje rzesza wolontariuszy i osób z Chojnic.

Zobacz też: Katarzyna i Cezary Żakowie mają na koncie kilka kryzysów. Nigdy się nie rozwiodą

- Dla dzieci łatwiej jest pozyskać jakieś fundusze, ale dla starszych już nie. A przecież jesteśmy starzejącym się społeczeństwem. Wszyscy kiedyś będziemy potrzebować pomocy, aby pięknie i godnie odejść z tego świata. Dzięki takim miejscom, jak hospicja, możemy złagodzić ludzkie cierpienie - wyznała aktorka magazynowi "Rewia".

Projekt wymaga od aktorki nie lada energii. Aby promować budowę, Katarzyna Żak nie raz musiała pokonywać trasę 700 km - do Chojnic i z powrotem. Jak twierdzi, jest to niepowtarzalna okazja, aby z jej rozpoznawalności skorzystało więcej osób.

Zobacz też: Katarzyna Żak pokazała córki. Są już dorosłe

d3l2pk4

Podziel się opinią

Share

d3l2pk4

d3l2pk4