Trwa ładowanie...
d1fows1
Megafon.pl
Muzyka

Kate Bush wyjaśnia, czemu nie występowała 35 lat

Kate Bush zagrała w swojej karierze dwie trasy koncertowe. Dzieliło je 35 lat. W końcu artystka opowiedziała, co spowodowało tak długą przerwę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kate Bush wyjaśnia, czemu nie występowała 35 lat
(ONS.pl)
d1fows1

Po raz pierwszy wokalistkę można było zobaczyć na żywo podczas 28 europejskich show na początku kariery, w 1979 roku, gdy miała na koncie wydane rok wcześniej dwa krążki - "The Kick Inside" i "Lionheart". Po raz kolejny, w 2014, gdy dała serię 22 koncertów w Hammersmith Apollo w Londynie.

- Nie planowałam tego, bo bardzo podobały mi się te pierwsze koncerty - tłumaczy na łamach "The Independent". - Plan był taki, by nagrać kolejne dwie płyt płyty, żeby mieć świeży materiał i zrobić kolejne show. Zanim jednak skończyłam nagrywać album "The Dreaming" (1982), minęło trochę czasu, bo tym razem bardziej zaangażowałam się w cały proces nagrywania. Poza tym, każdej płycie towarzyszyły projekty wizualne i nawet jeśli były to krótkie rzeczy, nadal wymagały sporo pracy. Zaczęłam więc oddalać się od koncepcji występującej artystki i stałam się taką, która nagrywa i łączy to z wizualnymi projektami.

25 listopada premierę miało koncertowe wydawnictwo Kate Bush, "Before the Dawn". Dzieło zarejestrowano w 2014 roku, gdy Angielka zagrała właśnie drugą w karierze i pierwszą od 35 lat trasę.

d1fows1

Kate Bush rozpoczęła karierę w połowie lat 70. Na koncie ma przeboje "Wuthering Heights", "The Man with the Child in His Eyes", "Babooshka", "Running Up that Hill", "Don't Give Up" (duet z Peterem Gabrielem) czy "King of the Mountain". Jej dorobek zamykają wydane w 2011 roku płyty "Director's Cut" (z remiksami i alternatywnymi wersjami starszych utworów) oraz wypełniona premierowym materiałem, "50 Words for Snow".

East News
ONS.pl

Zobacz także: Marina Łuczenko-Szczęsna na scenie

d1fows1

Podziel się opinią

Share

d1fows1

d1fows1