Trwa ładowanie...

Kaz Bałagane spędzi w areszcie trzy miesiące. Adwokat rapera zapowiada zażalenie

Artysta został zatrzymany 10 marca przez policjantów z Wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji.

Share
Kaz Bałagane spędzi w areszcie trzy miesiące. Adwokat rapera zapowiada zażalenieŹródło: Youtube.com
d12m5fp

Kaz Bałagane został zatrzymany przez policję

10 marca we wrocławskim klubie Akademia podczas jednego z koncertów Kaza Bałagane doszło do zatrzymania rapera przez policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Narzeczona rapera na swoim profilu na Instagramie poinformowała fanów Kaza, że został on zatrzymany z powodu pomówienia.

"Sprawa jest poważna i spędza nam sen z powiek od lat. Sprawa dotyczy pomówienia. Nie zamierzam tego tak zostawić, będę z tym walczyć. Jeśli ktoś ma ochotę się przyłączyć to zapraszam" – czytamy.

Raper nie przyznaje się do winy

We wtorek 12 marca udało się potwierdzić informacje o zatrzymaniu Kaza Bałagane. W rozmowie z radiem Eska, Jarosław Florczak z warszawskiej policji ujawnił również, że trwają czynności procesowe.

d12m5fp

- Potwierdzam, że 10 marca we Wrocławiu tego mężczyznę zatrzymali policjanci z Wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Trwają czynności procesowe z nim związane - powiedział.
Raper podczas pierwszego przesłuchania nie przyznał się do winy.

- Jesteśmy po pierwszym przesłuchaniu. Mój klient nie wie nic na temat zdarzeń, które mu się przypisuje – mówi w rozmowie z serwisem WP Gwiazdy mecenas Leszek Cichoń.

Spędzi w areszcie trzy miesiące

We wtorek krótko po godzinie 18:00 dostaliśmy informację, że sąd przychylił się do decyzji prokuratora o zatrzymaniu rapera w areszcie.

- Niestety, Kaz Bałagane został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Złożymy zażalenie na tę decyzję sądu – informuje mecenas Cichoń.

d12m5fp

Bałagane trzy miesiące temu został ojcem. Jeśli sąd odrzuci zażalenie, raper pierwsze święta wielkanocne swojej córki spędzi za kratkami.

Kim jest Kaz Bałagane

Kaz Bałagane dał się poznać słuchaczom rapu, wydając nielegalny mixtape "Czorty i inne sporty". Największą popularność przyniósł mu jednak pierwszy legalny album "Źródło", który spotkał się z pozytywnymi recenzjami nie tylko słuchaczy, ale i kolegów z branży. Singiel promujący to wydawnictwo został odtworzony prawie 5 milionów razy na platformie muzycznej YouTube.

Bałagane sympatię odbiorców zaskarbił sobie ciekawym stylem, wplataniem w teksty rzadko używanych słów, poruszaniem tematów niecodziennych i podejściem do muzyki, które jest wyjątkowo rozrywkowe. Fani Kaza zgodnie twierdzą, że jego kawałki to "pierwszy w Polsce rap".

Twórczość Kaza wspierał również jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy, Jakub Żulczyk. Na swoim koncie raper ma również współpracę ze Smolastym czy Małolatem. Bałagane do niedawna promował swój najnowszy krążek "Książę Nieporządek" podczas trasy koncertowej.

d12m5fp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12m5fp
d12m5fp