Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
guns n' roses

Killing Joke i Virgin rozgrzeją fanów przed koncertem Guns N' Roses

Elektryzująca wiadomość dla wszystkich, którzy wybierają się na koncert Guns N’ Roses, który odbędzie się 20 czerwca n Stadionie Energa Gdańsk! Na tej samej scenie fani będą mieli okazję obejrzeć Killing Joke i Virgin.

Share
Killing Joke i Virgin rozgrzeją fanów przed koncertem Guns N' Roses
Źródło: Materiały prasowe
d12vhdq

Utwory Killing Joke - ikony industrialnego rocka - to wybuchowa mieszanka rocka, inteligentnych tekstów i melodii new wave, z domieszką punkowego pazura, które podbiły serca fanów alternatywnej sceny muzycznej, a utwór „The Wait” coverowali giganci z Metalliki. Publiczność zebraną na Stadionie Energa Gdańsk rozgrzeje również Virgin z Dorotą Dodą Rabczewską.

Początki Killing Joke sięgają 1978 roku, kiedy to zafascynowani wizją atomowej apokalipsy i rodzącej się kultury punków założyli zespół, w skład którego weszli: Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson. Niezwykle charyzmatyczny wokalista i widowiskowe palenie brytyjskiej flagi pozwoliło im się wybić z rzeszy powstających wtedy zespołów. Komercyjny sukces zapewnił im utwór „Love Like Blood” z płyty "Night Time" z 1985 roku, chociaż fani znacznie chętniej doceniają ich bardziej alternatywne albumy.

Twórczości Virgin nie trzeba przedstawiać polskim fanom - zespół pojawił się na naszej scenie muzycznej 17 lat temu, zagrał na wszystkich znaczących festiwalach, zdobywając ponad 70 prestiżowych nagród, a co najważniejsze na zawsze zapisał się w historii polskiej muzyki. 2016 rok był przełomem w historii zespołu. Po 10 latach liderka grupy - Dorota Doda Rabczewska oraz założyciel Virgin - Tomasz Lubert, postanowili reaktywować zespół. Do współpracy przy nowej płycie zaprosili wszystkich muzyków, którzy grali w kapeli na przełomie lat. Premiera czwartego albumu grupy pt. “Choni” miała miejsce w listopadzie 2016 roku, natomiast w grudniu pojawił się pierwszy teledysk promujący płytę do utworu pt. “Kopiuj-wklej”, który w tej chwili osiągnął już status Złotej Płyty.

d12vhdq

Takiego wydarzenia polska scena muzyczna nie widziała od lat. Musisz tam być! *
*
20 czerwca, Stadion Energa Gdańsk

Bilety na LiveNation.pl

d12vhdq

Podziel się opinią

Share
d12vhdq
d12vhdq