Trwa ładowanie...

Kim jest Dorota Gardias? Kolejna znana osoba pod tym samym nazwiskiem

Kim jest Dorota Gardias? Nazwisko po raz kolejny trafiło do masowej świadomości przy okazji nadchodzącego strajku nauczycieli. Sprawdź, kto się pod nim kryje.

Kim jest Dorota Gardias? Kolejna znana osoba pod tym samym nazwiskiemŹródło: East News
d2s5i32
d2s5i32

Kim jest Dorota Gardias?

Dorota Gardias jest polską działaczką związkową oraz pielęgnarką. W latach 2005-2011 stała na czele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Obecnie przewodnicząca Forum Związków Zawodowych.

Dorota Gardias ukończyła Liceum Medyczne w Słupsku i studia pedagogiczne (pedagogika socjalna i edukacja zdrowotna). Przez 20 lat związana z specjalistycznym Szpitalem w Słupsku, w którym pracowała jako pielęgniarka na Oddziale Neurologii. W roku 1997 przystąpiła do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Cztery lata później stanęła na czele tej instytucji. Funkcję przewodniczącej sprawowała do roku 2005.

Aktualnie pełni funkcję przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego. Uczestniczyła w rozmowach pomiędzy rządem a związkowcami w kontekście ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

d2s5i32

Dorota Gardias – prezenterka telewizyjna

Wspomniana Dorota Gardias nie jest jedyną osobą publiczną w naszym kraju o takim imieniu i nazwisku.

Dorota Gardias to również polska fotomodelka, dziennikarka i prezenterka pogody kanałów Grupy TVN. Pracę w mediach rozpoczęła w lubelskim oddziale TVP3. Od 15 czerwca 2006 jest prezenterką pogody w TVN Meteo. Od czerwca 2007 pracuje również w TVN24, a od lipca 2007 także w TVN. Prowadziła liczne programy stacji: Projekt plaża i Projekt plaża nocą oraz alleZIMA!.

Od 8 marca do 17 maja 2009 brała udział w dziewiątej edycji programu TVN "Taniec z gwiazdami". Jej partnerem tanecznym był Andrej Mosejcuk, z którym wygrała w finale programu. Jesienią 2017 TVN wyemitował drugą edycję programu "Azja Express" z udziałem Gardias. W parze z Katarzyną Domeracką odpadła w ósmym odcinku, zajmując szóste miejsce.

d2s5i32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s5i32