Trwa ładowanie...
d1tup5a

Kinga Rusin kontra TVP. Co dalej z pozwem?

Słynna fotka z Adele i jeszcze słynniejsza relacja z imprezy u Beyonce wywołały skandal, o którym jeszcze długo będziemy czytać. Po materiale na ten temat w "Wiadomościach" Kinga Rusin zapowiedziała pozew przeciwko stacji i twórcom "reportażu". Co dalej? Jest komentarz.
Share
Rusin wniesie pozew przeciwko TVP?
Rusin wniesie pozew przeciwko TVP?Źródło: ONS.pl
d1tup5a

W materiale "Wiadomości" Kingę Rusin nazwano przedstawicielką "pseudoelit" i błędnie pokazano, że po tym, jak opublikowała zdjęcie z Adele u boku, została skrytykowana przez światowe media. Co więcej, Kinga miała ośmieszyć Polskę swoim zachowaniem. Całą sprawę komentowaliśmy w poprzednim tekście. Rusin zapowiedziała, że podejmie kroki prawne nie tylko wobec decydentów z "Wiadomości", ale i autora materiału.

Zobacz: Antek Królikowski broni Kingi Rusin: "To było zabawne, co powiedziała"

"Do TVP, po wczorajszym materiale o mnie w Wiadomościach: wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu!" - grzmiała Rusin na Instagramie.

d1tup5a

"Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii!" - czytaliśmy.

Okazuje się, że do tej pory do TVP nie wpłynął jeszcze pozew od prawników dziennikarki.

Do sytuacji w rozmowie z "Party" odniósł się Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

d1tup5a

- Jak dotąd żadne pozwy nie wpłynęły. Jak wpłynął, będziemy komentować. (...) Materiał podobał się widzom, o czym świadczą dane dotyczące oglądalności niedzielnego wydania "Wiadomości" - powiedział.

Przypomnijmy, że do pozwu Kingi Rusin chciał przyłączyć się Piotr Zelt, który jest zdania, że autorzy materiału zmanipulowali jego wypowiedź.

To kwestia czasu, kiedy pozew rzeczywiście wpłynie? Na to wygląda. Prawnicy oceniają, że gdyby Rusin wygrała proces o zniesławienie przez TVP, mogłaby wywalczyć od kilkudziesięciu tysięcy złotych odszkodowania, które - jak już zaznaczyła - przeznaczy na pomoc szpitalom.

d1tup5a

Podziel się opinią

Share
d1tup5a
d1tup5a