Trwa ładowanie...
d1a5b2h

Kolejne listy księcia Karola ujawnione. Tym razem do jego przyjaciela

Nawet dwadzieścia lat po tragicznej śmierci Diany, historia jej nieszczęśliwej miłości z księciem Walii wciąż jest nurtującym tematem. I chociaż wydawałoby się, że już wszystko w tej sprawie już zostało powiedziane, łącznie z wszelkimi wątkami o romansach, to ciągle pojawiają się nowe fakty. Na światło dzienne wychodzą coraz to nowe listy Księcia Karola, w których komentuje nieudane małżeństwo. Ostatnio ujawniono jego korespondencję z przyjacielem, Dudleyem Poplakiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Książę Karol
Książę Karol (flickr.com, Fot: Dan Marsh/(CC BY-SA 2.0))
d1a5b2h

Książę Karol długo nie komentował głośnego i bolesnego rozstania z Księżną Dianą, ale listy, które w ostatnim czasie ujrzały światło dzienne, pokazują, jak się czuł świeżo po zakończeniu ich związku.

Już dwa dni po oficjalnej separacji w 1992 roku, Książę napisał do bliskiego przyjaciela, projektanta wnętrz, Dudleya Poplaka, żeby podziękować mu za bycie pocieszeniem w tym trudnym czasie. Dodał także, jak okropne było w jego mniemaniu życie w coraz większym nieporozumieniu narastającym wokół ich rozstania.

Napisał, że być może ludzie docenią to, co próbował robić w zaistniałej sytuacji, ale dopiero po jego śmierci. Jednak nawet w tak trudnym dla niego momencie zachowywał optymizm i liczył na to, że sytuacja tylko go wzmocni. – Być może to część sprawdzianu, jaki muszę przejść, żeby się zahartować w ogniu – pisał.

d1a5b2h

To nie pierwszy list, w którym opisywał przyjaciołom małżeństwo z Dianą, a który odbija się teraz szerokim echem wśród opinii publicznej. Jak się okazało, jedną z jego bliskich przyjaciółek była amerykańska pierwsza dama, Nancy Reagan. Wymienili między sobą wiele listów, ale znajomość utrzymywali w tajemnicy tak długo, jak to było możliwe. To właśnie żonie prezydenta Stanów Zjednoczonych wyjawił, że jego relacja z Dianą przypomina grecką tragedię. – Nikt nie potrafi zrozumieć, jakie jest jej znaczenie, dopóki sam nie doświadczy, gdy sprawy mają się tylko gorzej i gorzej – pisał. Twierdził także, że jest głęboko przekonany, iż tworzenie przez media coraz większego skandalu i kontrowersji służy tylko zarobieniu jak największych pieniędzy.

Listy księcia Karola do Poplaka, podobnie jak pozostałe ostatnio ujawnione listy, są badane w archiwum Fundacji Reagana i ostatecznie trafią na aukcję. Wycenia się je na od 400 do 700 dolarów. Listy do Nancy Reagan, zgodnie z wolą pierwszej damy, pozostaną w fundacji.

Zobacz także: #gwiazdy: Królowa Elżbieta zachwycona ukochaną księcia Harry'ego!

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1a5b2h

Podziel się opinią

Share
d1a5b2h
d1a5b2h