Trwa ładowanie...

Koncert charytatywny dla Wandy Warskiej. Zagra kwiat polskiego jazzu

Spotkanie na szczycie. W koncercie charytatywnym dla wybitnej artystki jazzowej zagrają m.in. Urszula Dudziak, Dorota Miśkiewicz i Krzesimir Dębski.

Koncert charytatywny dla Wandy Warskiej. Zagra kwiat polskiego jazzuŹródło: Materiały prasowe
d213hi2
d213hi2

Plejada znakomitych polskich muzyków zagra charytatywny koncert dla Wandy Warskiej. Legenda polskiej sceny jazzowej w 2016 r. doznała poważnego udaru, w wyniku którego została sparaliżowana. Rehabilitacja, której od tamtej pory wymaga, jest kosztowna, a artystka potrzebuje pomocy.

Środowisko artystyczne i wyszło z inicjatywą koncertu charytatywnego. W wydarzenie zaangażowała się plejada gwiazd polskiego jazzu. Na scenie wystąpią: Grażyna Auguścik, Czesław Bartkowski, Krzesimir Dębski, Urszula Dudziak, Krzysztof Herdzin, Anna Jurksztowicz, Andrzej Jagodziński, Wojciech Karolak, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Namysłowski, Janusz Strobel, Lora Szafran, Ewa Uryga. Podczas wydarzenia wystąpią także aktorki Beata Ścibakówna i Joanna Trzepiecińska, które uświetnią wieczór czytając wiersze.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- To taki ruch środowiska dla pani Wandy. Na scenie wystąpi kwiat polskiego jazzu, a Andrzej Pągowski zrobił na tę okazję piękny plakat – powiedział w rozmowie z WP Gwiazdy Tomasz Kopeć, prezes Polskiej Fundacji Muzycznej (organizacji, która jest partnerem wydarzenia).

d213hi2

Wanda Warska to legenda polskiej sceny jazzowej. Wybitna artystka, poetka i wokalistka tworzyła nierozłącznym duecie z pianistą i kompozytorem, mężem Andrzejem Kurylewiczem. Razem założyli Piwnicę Artystyczną w 1965 roku, która najpierw się mieściła na Nowym Świecie 24, a od 1967 roku przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. W 2000 r. odznaczono ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2011 natomiast Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za twórczy wkład w polską kulturę.

- Zawsze zaskakująca, nieodgadniona, z głową w chmurach. Złotowłosa, liryczna, zakochana w poezji i w życiu. Tak było w krakowskich opłotkach i potem w Warszawie - w teatrach, na koncertach, w niezapomnianej Piwnicy Wandy Warskiej na Starym Rynku – piszą o artystce organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie na szczycie, jak nazywają charytatywny koncert organizatorzy, odbędzie się pod nazwą Mount Jazz w warszawskim Palladium, 19 grudnia o 19.00. Bilety można nabyć w sieci, są dostępne pod adresami bileteria palladium, ebilet.pl, goout.net oraz eventim.pl. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć pod tym adresem.

Nieustannie pomoc wybitnej artystce organizuje ze swojej strony jej córka, Garbiela Kurylewicz. W mediach społecznościowych apeluje o pomoc finansową. Informacje na temat prowadzonej przez nią zbiórki można znaleźć na jej profilu na Facebooku.

d213hi2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d213hi2