Trwa ładowanie...
d2l22qr
News

Koncert Muzyki Filmowej już 6 listopada we Wrocławiu

6 listopada 2016 roku we wrocławskiej Hali Stulecia zabrzmi nowa suita z "Gwiezdnych Wojen" skomponowana z okazji premiery filmu "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koncert Muzyki Filmowej już 6 listopada we Wrocławiu
(Materiały prasowe)
d2l22qr

John Williams to jeden z najsłynniejszych twórców muzyki filmowej. Kompozytor ten ma już na koncie 50 nominacji do Oscara i 5 statuetek, a muzyka z "Gwiezdnych Wojen" w 2005 roku została wybrana przez American Film Institute najwspanialszym soundtrackiem wszechczasów.

Poza gwiezdną suitą w trakcie koncertu zabrzmi także zjawiskowa wokaliza z filmu "A.I. Sztuczna inteligencja", wykonana przez znaną publiczności Koncertów Muzyki Filmowej solistkę Annę Lasotę.

W programie koncertu nie zabraknie porywającego marszu "Supermana", podniosłego tematu z "Parku Jurajskiego", motywu archeologa w kapeluszu - Indiany Jonesa oraz słynnego tematu rekina z filmu "Szczęki". Z repertuaru maestro Williamsa wykonane zostaną również suity z "Szeregowca Ryana" oraz "Listy Schindlera", które na stałe wpisały się do kanonu muzyki filmowej.

Utwory wykona Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod batutą Macieja Sztora. Widowiskową oprawę koncertu zapewni świetlna iluminacja, fragmenty filmów oraz najsłynniejsze filmowe kadry.

Bilety na koncert od 79 zł do 189 zł dostępne są na stronie KoncertFilmowy.pl oraz w serwisie Eventim.pl.

d2l22qr

Podziel się opinią

Share
d2l22qr
d2l22qr