Trwa ładowanie...

Koncert Stypendysty Miasta Bydgoszczy. To ukłon w stronę wielbicieli klasycznego śpiewu

Bydgoszcz ma wierną operową publiczność. Na scenie stanie najmłodsze pokolenie utalentowanych śpiewaków operowych, a scenariusz koncertu przybliży widzom sylwetki światowej sławy śpiewaczek, takich jak Martha Eggerth, Maria Callas czy Ada Sari.

Koncert Stypendysty Miasta Bydgoszczy. To ukłon w stronę wielbicieli klasycznego śpiewuŹródło: Materiały prasowe
d2aws9y
d2aws9y

HANNA OKOŃSKA - RATAJCZAK, stypendystka Miasta Bydgoszczy, jest absolwentką studiów I i II stopnia Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr hab. Małgorzaty Greli prof. ndzw. Studia ukończyła w 2017 roku. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Młoda artystka dała się już poznać na scenach i estradach koncertowych w kraju oraz za granicą. Brała udział w wielu konkursach oraz festiwalach wokalnych. Do jej sukcesów należą m.in.: III Nagroda, Nagroda im. Ady Sari dla najlepszej koloratury, Nagroda Towarzystwa Operowego Aria oraz Nagroda Orkiestry Opery Krakowskiej na XVII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, II Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków w Częstochowie (2017), I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Maiori (Włochy, 2016), Grand Prix, I miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Talsi na Łotwie (2015r), II miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perrottiego w Ueckermünde (2015r), III miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable na Słowacji (2015). Jako solistka wielokrotnie koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. w Austrii, Niemczech, Słowacji, Białorusi, na Węgrzech, w Kazachstanie. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami, takimi jak: Marta Kluczyńska, Piotr Wajrak, Adam Klocek, Maciej Figas, Sławomir Chrzanowski, Kai Buman, i wielu innych. Obecnie współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

Hannie Okońskiej - Ratajczak będzie towarzyszył podczas koncertu:

ŁUKASZ RATAJCZAK - tenor, absolwent studiów I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. dra hab. Janusza Ratajczaka. Aktualnie student dyplomowego roku studiów drugiego stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Podczas czterech latach nauki na studiach, młody artysta dał się już poznać na scenach i estradach koncertowych w kraju i za granicą. Ma w swoim dorobku rolę Blinda w operetce Zemsta nietoperza J. Straussa, partię porucznika Gustawa z Krainy uśmiechu F. Lehara, rolę Ottokara z Barona cygańskiego J. Straussa, czy partię Feriego w operetce Księżniczka czardasza E.Kalmana. W 2015 roku zadebiutował na deskach sceny kameralnej Opery Nova w Bydgoszczy partią Leńskiego w operze Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego. Oprócz ról scenicznych Łukasz Ratajczak ma na swoim koncie również udział w realizacji dzieł oratoryjnych, m.in. Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta, Msza C-dur KV317 (Koronacyjna) Mozarta.
Ważnymi osiągnięciami są nagrody: „Lider 2012” za Wydarzenie Kulturalne Roku w Złocieńcu za spektakl „Zemsty nietoperza” wystawianym przez Filharmonie im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie, Nagroda Specjalna za wykonanie pieśni R.Straussa ,,Zueignung” na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie w 2014 roku, I miejsce na I Turnieju Tenorów w Słupsku 2016 roku.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W programie miedzy innymi:
Kuplety Adeli z III aktu operetki Zemsta Nietoperza – J. Strauss
Duet - Dziewczęta z Barcelony - z operetki Clivia – N. Dostal
Aria Giuditty - Kto me usta całuje, ten śni - z III aktu operetki Giuditta – F. Lehar
Pamięć - z musicalu Koty – A. L. Webber
Piosenka Elizy z My fair lady - F.Loewe

Koncert odbędzie się 8 lipca w Bydgoszczy, w Amfiteatrze przy Operze Nova.

d2aws9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aws9y