Trwa ładowanie...
d41ta8e

Koncertowy rejs. Kołobrzeska Orkiestra Kameralna zagrała Chopina na promie

Szum morza, rozkołysane fale i pobłyskujące na nich światło księżyca... Ten romantyczny anturaż doskonale pasował do wyjątkowego, kameralnego koncertu. Koncertu, który odbył się na przemierzającym Bałtyk z Gdańska do szwedzkiego Nynäshamn promie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kołobrzeska Orkiestra Kameralna zagrała na promie Nova Star
Kołobrzeska Orkiestra Kameralna zagrała na promie Nova Star (Materiały prasowe)
d41ta8e

Powiedzenie "muzyka łączy pokolenia" to zdecydowanie więcej niż utarty frazes. Przekonać się o tym można na własne oczy i uszy właśnie podczas takich wydarzeń, jak koncert "Muzyka Polska nad Bałtykiem: Fryderyk Chopin - I Koncert Fortepianowy". Bo przyciągnął seniorów, ludzi zdecydowanie młodszych, a nawet dzieci.

Nic dziwnego. Choć koncerty fortepianowe często kojarzą się z sztywną etykietą, tutaj królowała muzyka w swobodnej formie. Tymczasem Kołobrzeska Orkiestra Kameralna zagrała z młodzieńczą werwą i przebojowym sznytem, za co raz po raz zbierała brawa od publiczności. To była muzyczna uczta, która uświetniła rejs z Gdańska do szwedzkiego Nynäshamn.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Materiały prasowe
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koncert połączył dwie kwestie, z których możemy być niewątpliwie dumni - doskonałą muzykę Fryderyka Chopina i położenie nad Bałtykiem właśnie. Fale dźwiękowe niosły się tym razem na falach Bałtyku i pięknie się nawzajem uzupełniły, wprowadzając zgromadzonych gości w świetny nastrój. Niewątpliwie, w takich okolicznościach można było zrelaksować się i odpłynąć, a nawet zatopić, oczywiście w dźwiękach.

d41ta8e

Krótki występ muzyków kołobrzeskiej orkiestry przywołał namiastkę wspomnienia koncertów na długich rejsach na wycieczkowych statkach. Wystarczyło zamknąć oczy i dać się ponieść muzyce, a już w wyobraźni malowała się iście filmowa scena. Orkiestra świetnie sprawdziła się w chopinowskim repertuarze. Niecała godzina wystarczyła muzykom, by oddać harmonię i dynamikę muzycznych pejzaży Chopina, wykonanie okrasić dobrym humorem, a słuchaczy pozostawić w niedosycie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Materiały prasowe
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bo rozbrzmiewające raz po raz oklaski nagradzające artystów były najlepszym dowodem uznania ze strony zgromadzonej publiczności. I choć nastrój był podniosły, a atmosfera uroczysta, bo koncert towarzyszył inauguracyjnemu rejsowi promu Nova Star pod banderą Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, nie brakowało humoru i swobody właściwej dla kameralnego koncertu. To był jeden z tych wieczorów, które zostają w pamięci na długo.

d41ta8e

Podziel się opinią

Share

d41ta8e

d41ta8e