Trwa ładowanie...

Kora gościem specjalnym na albumie Glacy "ZANG". Przedsprzedaż ruszyła wraz z premierą singla “Człowiek”.

Glaca przedstawia drugi singiel ze swojej solowej płyty ZANG. Razem z Korą tworzą elektryzujący duet śpiewając refren utworu “Krakowski Spleen” legendarnego Maanam. - Ogromnie ją szanuję i utworem "Człowiek" chcę jej podziękować za cały wkład w historię polskiej muzyki rockowej - mówi Glaca.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kora gościem specjalnym na albumie Glacy "ZANG". Przedsprzedaż ruszyła wraz z premierą singla “Człowiek”.Źródło: Facebook.com
d4fpnp8
d4fpnp8

Glaca jest zafascynowany współpracą z Korą: - Refren “Krakowskiego Spleen’u” to czysty geniusz w wykonaniu Kory. Cały utwór jest świetny, ale słowa Czekam na wiatr…są absolutnie ponad czasowe. Były ze mną od zawsze i inspirowały mnie wielokrotnie w życiu. - mówi.

Opowiada też o tym, jak słowa piosenki zainspirowały go do stworzenia kawałka "Człowiek": - Kiedy dostałem beat od Sherlock’a refren zaśpiewał mi się za pierwszym razem. Myślałem że to minie i napiszę własne słowa, ale stało się inaczej i zaczął wrastać w moją piosenkę, która w żaden sposób nigdy nie była przeróbką Maanam. - Glaca podkreśla znaczącą rolę Kory w powstawaniu jego utworu: - W umiejętny sposób dokonała paru poprawek mojego tekstu, co traktuje jako naprawdę cenną lekcję. Sesja trwała 3 godziny i oprócz wielu wersji refrenu, nagraliśmy również razem pierwsza zwrotkę. Rozmawialiśmy z Korą jak ważny ten utwór będzie dla jej i moich fanów.

Zobacz teledysk utworu "Człowiek":

Glaca wyznaje, że o kontakt z Korą nie było łatwo: - Zwróciłem się do managementu Kory z propozycją współpracy, ale zanim mogłem z nią sam porozmawiać minęły dwa lata. Czekałem cierpliwie i kiedy w końcu odwiedziłem ją w jej pięknym domu i w cudownych okolicznościach sam osobiście nagrałem jej wokal to było to dla mnie jak wejście na Mount Everest. Czułem że robimy razem coś wielkiego. Byłem spełniony i szczęśliwy. - przyznaje.

d4fpnp8

W teledysku do utworu “Człowiek” pojawiają się archiwalne zdjęcia Kory z różnych okresów jej działalności muzycznej. Pozostałe ujęcia Glacy i baletnicy Ines Furuhashi zrealizowano w Operze Wrocławskiej.

- Kwestię ujęć Kory ustaliliśmy wspólnie w czasie mojej wizyty u niej w domu.* Było dla nas logiczne że archiwalne zdjęcia będą idealnie pasować do refrenu Krakowskiego Spleen’u.* To hołd dla Maanamu i Kory, więc podkreślenie czasu, w którym powstawał pięknymi fragmentami teledysków i filmów było celowym zabiegiem. Ines swoim tańcem podkreśliła kobiecy element który jest poważną częścią utworu “Człowiek”. - komentuje pracę nad teledyskiem Glaca.

Dla fanów którzy pamiętają Maanam i jego wielki czas to będzie zastrzyk adrenaliny. Dla młodych słuchaczy energia “Człowieka” powinna dać wiarę w to że nawet najczarniejsze chmury może rozwiać wiatr i że każdy z nas powinien być gotowy, aby stanąć ze słońcem twarzą w twarz.

Kompozycja oparta jest na produkcji hip hopowego producenta Sherlocka i Glacy. Instrumentalnie brzmienie wzbogacają Magic gitarzysta Sweet Noise i Krzysztof Skarżyński związany z zespołem solowym Kory.

d4fpnp8

Album ZANG można w przedsprzedaży kupić na mymusicshop.pl - wersja pre order albumu zawiera 2 dodatkowe utwory min. kompozycję To My napisaną dla Krzysztofa Hołowczyca na Dakar.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4fpnp8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fpnp8