Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Jerzy Skolimowski
21-02-2017 11:51

Kora jako Czarna Madonna u Ørganka i Skolimowskiego! "To najważniejsza piosenka, jaką kiedykolwiek napisałem"

Do sieci trafił wyreżyserowany przez Jerzego Skolimowskiego teledysk do utworu "Czarna Madonna" z drugiej płyty formacji Ørganek. W klipie w głównej roli występuje Kora.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kora jako Czarna Madonna u Ørganka i Skolimowskiego! "To najważniejsza piosenka, jaką kiedykolwiek napisałem"Źródło: Youtube.com
d39329i
d39329i

Legendarna wokalistka ubrana w czarne szaty i z koroną na głowie stoi w deszczu meteorytów. Jej postać pokazywana jest na coraz większym zbliżeniu, dzięki czemu widać jak zamyka i otwiera oczy.

- Współpraca z Jerzym Skolimowskim i Korą przebiegała w atmosferze pełnego skupienia, zaufania i szacunku do wspólnej pracy - opowiadał Tomasz Organek, wokalista rockowej formacji. - Wszyscy mieliśmy poczucie, że pracujemy nad czymś wyjątkowym, niemalże mistycznym i dało się to wyraźnie odczuć na planie. Jestem wdzięczny firmie Platige Image i całej ekipie na czele z Adam Sikorą, wybitym operatorem filmowym, za zaangażowanie i profesjonalizm.

Pokaz teledysku połączony był z koncertem formacji Ørganek, był transmitowany na antenie Trójki w audycji "Aksamit" Anny Gacek. - To jest najpiękniejsza i najważniejsza piosenka, jaką kiedykolwiek napisałem - zapewnia frontman.

d39329i

Album "Czarna Madonna" ukazał się 4 listopada 2016 roku. Jest to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu "Głupi", a z drugiej krok w przód. Ørganek cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której wyrasta. Tym razem wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz odniesieniom do tak odległych stylistyk, jak punk czy country. Wydawnictwo promowa utwór "Mississippi w ogniu", który nie raz dotarł na szczyt Listy Przebojów Trójki.

Ørganek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiut zatytułowany debiut "Głupi" został znakomicie przyjęty i pokrył się platyną. Z krążka pochodzą single "Nie lubię" i "Kate Moss". Tomasz Organek był członkiem projektu Męskie Granie Orkiestra, z którym stworzył hit "Wataha". Zespół supportował Muse na ostatnim koncercie w Krakowie.

Youtube.com
Źródło: Youtube.com
Youtube.com
Źródło: Youtube.com

ZOBACZ TEŻ #dziejesiewkulturze

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d39329i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39329i