Trwa ładowanie...

Kortowiada 2019: Jubileuszowa edycja pełna gwiazd

Kortowiada to największe juwenalia w Polsce, a to dzięki temu, że były one z roku na rok coraz bardziej bogate w atrakcje oraz koncerty, które przyciągały coraz większą publiczność. To juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego obchodzone już od 60 lat – tegoroczna edycja jest jubileuszowa.

Kortowiada 2019: Jubileuszowa edycja pełna gwiazdŹródło: Materiały prasowe
d416b8g
d416b8g

Nazwa juwenaliów pochodzi od nazwy najpiękniejszego polskiego miasteczka uniwersyteckiego, czyli Kortowa. Już 16 maja Olsztyn ponownie stanie się miastem studentów. Organizator, czyli Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, przygotowała szereg atrakcji dla uczestników, którymi są zarówno studenci, jak i wielu innych mieszkańców Olsztyna.

Znana w całej Polsce Kortowiada kojarzy się przede wszystkim z koncertami, jakich podczas juwenaliów, w różnych miejscach miasteczka studenckiego, odbywa się wiele. Scena na Górce Kortowskiej to miejsce, w którym występują artyści reprezentujący różnego rodzaju gatunki muzyczne. Gromadzą się tam więc fani właściwie wszystkich gatunków muzycznych.

W ostatnich latach na scenie głównej olsztyńskich juwenaliów pojawiali się tacy artyści, jak Dubioza Kolektiv, Dope D.O.D., Inna, Remady&Manu-L, Mrozu, Kamil Bednarek, Lady Pank, O.S.T.R czy też zespół, który gości na Górce Kortowskiej każdego roku, czyli Enej.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Obecnie sukcesywnie ogłaszane są gwiazdy, jakie wystąpią na Górce Kortowskiej podczas jubileuszowej edycji Kortowiady. Organizatorzy poinformowali już o obecności takich artystów, jak SB Maffija w składzie: Solar, Białas, Lanek, Bedoes, Beteo, Jan-rapowanie, Dj Johny, Wiatr, White 2115, Sławomir, Wilki, KęKę, Paluch, Maryla Rodowicz, C-BooL, Grubson, Cleo, a także Organek oraz Tabu!

d416b8g

Jak co roku będzie można także uczestniczyć w stałych atrakcjach organizowanych dla studentów: w maratonie Zumby, Boju Wydziałów czy śniadaniu na Plaży Kortowskiej. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Wenus Show, czyli wybory najpiękniejszej studentki UWM.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W tym roku wprowadzona była istotna zmiana – uczestnicy koncertów na Górce Kortowskiej będą musieli wcześniej nabyć bilet na to wydarzenie w opcji jednodniowej bądź karnetu. Bilety na wydarzenie będą wymienne na opaski i dostępne są na stronie internetowej ebilet.pl oraz w sklepach sieci Media Markt w całej Polsce.

Obecnie w sprzedaży jest druga pula. Na stronie internetowej sklep.kortowiada.pl dostępne są ponadto gadżety związane z najlepszymi juwenaliami w Polsce oraz tegoroczne koszulki festiwalowe.

Autor: Natalia Nowak

d416b8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d416b8g