Trwa ładowanie...
d47tu3k

Królowa Elżbieta była narażona na niebezpieczeństwo? Na jaw wyszły informacje o planowanym zamachu

Dżihadystka Sally Jones, która przez dziennikarzy została okrzyknięta "białą wdową", planowała zamach na życie królowej Wielkiej Brytanii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II (Getty Images)
d47tu3k

Jak donosi brytyjski "The Sun", terrorystka, która niedawno straciła życie w Syrii, chciała zorganizować atak bombowy. W tym celu rekrutowała przez internet młodą muzułmankę. Nie wiedziała, że tak naprawdę prowadzi rozmowę z pracownikiem pizzerii, który chciał ją zdemaskować.

Terrorystka próbowała go nakłonić, aby ten podłożył bombę podczas obchodów z okazji Dnia Zwycięstwa 9 maja 2015 roku. W wydarzeniu miała wziąć udział królowa Elżbieta. Jones podobno wysłała mu nawet instrukcję do skonstruowania bomby.

- Była zdesperowana. Koniecznie chciała bym przeprowadził atak na obchody Dnia VJ, w których królowa weźmie udział. Przysłała mi zestawy do robienia bomby, przekazując, że skontaktuje mnie z dżihadystami z Wielkiej Brytanii - opowiedział pracownik pizzerri.

d47tu3k

Adam, który miał być zwerbowany do przeprowadzenia ataku, zdecydował, że przekaże materiał władzom. Służby brytyjskie do tej pory nie skomentowały całej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE: Maltańska dziennikarka zginęła w zamachu

d47tu3k

Podziel się opinią

Share

d47tu3k

d47tu3k