Trwa ładowanie...

Królowa Elżbieta przeszła poważną operację oczu. Już wiadomo, dlaczego nosiła okulary

Monarchini, którą ostatnio widziano w okularach przeciwsłonecznych przeszła operację na zaćmę. O stanie jej zdrowia poinformował rzecznik Pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta przeszła poważną operację oczu. Już wiadomo, dlaczego nosiła okularyŹródło: East News, fot: East News
d1q5326
d1q5326

Królowa Elżbieta nie bez powodu zaopatrzyła się ostatnio w okulary przeciwsłoneczne. Bardzo szybko okazało się, że dodatek do garderoby nie był modowym kaprysem, a ochroną oczu po operacji na zaćmę. Informacje na temat stanu zdrowia Królowej Elżbiety, Pałac Buckingham potwierdził w piątek 8 czerwca,

- Mogę potwierdzić, że Królowa z powodzeniem przeszła krótkie, zaplanowane leczenie zaćmy w zeszłym miesiącu - powiedział rzecznik pałacu.

Agencja prasowa Press Association oznajmiła, że najdłużej panująca Monarchinii Wielkiej Brytanii, przeszła jedną z najczęściej przeprowadzanych operacji w Wielkiej Brytanii. Królowa Elżbieta leczyła się w prywatnym londyńskim szpitalu King Edward VII. Zabieg przeprowadzany był przez okulistę na oddziale ambulatoryjnym.

Pacjent po operacji na zaćmę może niewyraźnie widzieć, kolory mogą wydawać się jaśniejsze, a światło słoneczne może być nie do zniesienia. Stan zdrowia królowej, był jednak na tyle dobry, że nie musiała odwoływać żadnych oficjalnych zobowiązań po leczeniu. Chociaż na niektórych ostatnich wydarzeniach, królowa pojawiała się w okularach przeciwsłonecznych.

East News
Źródło: East News, fot: East News

Pomimo swojego wieku, królowa znana jest z dobrego stanu zdrowia i pracowitości. Mało kiedy zdarza się, żeby jej samopoczucie miało wpływ na królewskie zobowiązania. Na palcach jednej ręki można policzyć, kiedy naprawdę musiała odwołać jakieś ważne spotkanie ze względu na zły stan zdrowia.

W 2016 roku spóźniła się na święta Bożego Narodzenia, które zwykle obchodzi wraz z rodziną w jej posiadłości w Sandringham we wschodniej Anglii. Powodem było ciężkie przeziębienie. Natomiast w 2013 roku została przewieziona do szpitala na leczenie zapalenia żołądka i jelit, co zmusiło ją do odwołania planowanej podróży do Włoch.

Królowej Elżbiecie życzymy dużo zdrowia!

d1q5326
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q5326