Trwa ładowanie...

Krystyna Sienkiewicz zapisała majątek w dwóch testamentach. Trwa wojna o spadek

Od śmierci aktorki miną wkrótce dwa lata, a rodzina ciągle nie może dojść do porozumienia w sprawie podziału majątku. Choć Sienkiewicz wskazała w testamencie jedynego spadkobiercę, sprawa jest bardzo skomplikowana.

Krystyna Sienkiewicz zapisała majątek w dwóch testamentach. Trwa wojna o spadekŹródło: East News, fot: TOMASZ RADZIK SE
d3oahih
d3oahih

Jak podaje "Życie na gorąco", Krystyna Sienkiewicz sporządziła dwa testamenty, które mówią wyraźnie, jaka była ostatnia wola aktorki.

- W jednym z nich gwiazda zapisała wszystko bratankowi, muzykowi Kubie Sienkiewiczowi. Drugi dotyczy wyłącznie wydziedziczenia adoptowanej córki Julii Przyłubskiej, która obecnie jest osobą ubezwłasnowolnioną – czytamy w tygodniku.

Obejrzyj: Skonfliktowana rodzina Sienkiewicz walczy o spadek w sądzie

Sprawę komplikuje fakt, iż pełnomocnik Przyłubskiej podważa przyczyny wydziedziczenia jego klientki i walczy o przyznanie całego majątku adoptowanej córce.

d3oahih

Stroną w sporze jest również Anna Krystyna Sienkiewicz, siostra spadkobiercy, która nie ma dobrego zdania o rzekomej postawie brata. Z jej słów wynika, że Kuba Sienkiewicz (na zdjęciu poniżej) "zagarnął nie tylko majątek, ale też pamiątki po ciotce i zerwał z nią kontakt".

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Agata Grzybowska

Przypomnijmy, że Krystyna Sienkiewicz przez 30 lat żyła z poważną wadą wzroku i ledwo rozpoznawała swoich bliskich. Po obustronnym wylewie do siatkówek oka nastąpiło u niej wyłączenie centralnego pola widzenia. Na domiar złego w 2015 r. zdiagnozowano u niej czerniaka. Choć udało się jej zwalczyć nowotwór, zmarła 12 lutego 2017 r. Powodem śmierci były komplikacje zdrowotne po przebytej infekcji układu oddechowego. Krystyna Sienkiewicz miała 82 lata.

d3oahih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oahih