Trwa ładowanie...

Książę George złamał etykietę na świątecznym zdjęciu. Padły słowa krytyki

Eksperci od protokołu i poddani uwielbiają wyłapywać wpadki w zachowaniu członków rodziny królewskiej. Zazwyczaj dotyczy to księżnych Kate lub Meghan. Ostatnio jednak fala krytyki spadła na księcia George'a.

Książę George złamał etykietę na świątecznym zdjęciu. Padły słowa krytykiŹródło: East News
d2kvxkq
d2kvxkq

Na uroczym zdjęciu, które było coroczną kartką świąteczną od księżnej Kate i jej rodziny, dopatrzono się, że 5-letni książę George ma długie spodnie. Okazuje się, że to wbrew obowiązującym na dworze królewskim zasadom, które mówią o tym, że chłopcy do ukończenia ósmego roku życia powinni nosić krótkie spodnie.

Na archiwalnych zdjęciach z młodości książęta William i Harry faktycznie mają na sobie szorty, nawet zimą. Podobnie zresztą jak książę Louis, który na wspomnianej fotografii do krótkich spodni ma założone rajstopy.

- To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w krótkie spodenki. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z niepisanych wyznaczników klasy społecznej. Mimo że czasy się zmieniają, szorty u małego chłopca nadal są wyznacznikiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia - Harper's Bazaar brytyjski ekspert od etykiety, William Hanson.

Z kolei magazyn "People" tłumaczy, że księżna Kate i książę William chcieli podkreślić stylizacją to, że George jest najstarszy z trójki rodzeństwa i dlatego wybrali dla niego nieco poważniejszy ubiór.

d2kvxkq

Myślicie, że jest o co robić aferę?

d2kvxkq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kvxkq