Trwa ładowanie...
d1mpa33

Książę George złamał etykietę na świątecznym zdjęciu. Padły słowa krytyki

Eksperci od protokołu i poddani uwielbiają wyłapywać wpadki w zachowaniu członków rodziny królewskiej. Zazwyczaj dotyczy to księżnych Kate lub Meghan. Ostatnio jednak fala krytyki spadła na księcia George'a.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę George nosi nieodpowiednie spodnie
Książę George nosi nieodpowiednie spodnie (East News)
d1mpa33

Na uroczym zdjęciu, które było coroczną kartką świąteczną od księżnej Kate i jej rodziny, dopatrzono się, że 5-letni książę George ma długie spodnie. Okazuje się, że to wbrew obowiązującym na dworze królewskim zasadom, które mówią o tym, że chłopcy do ukończenia ósmego roku życia powinni nosić krótkie spodnie.

Na archiwalnych zdjęciach z młodości książęta William i Harry faktycznie mają na sobie szorty, nawet zimą. Podobnie zresztą jak książę Louis, który na wspomnianej fotografii do krótkich spodni ma założone rajstopy.

- To angielski zwyczaj, żeby ubierać małego chłopca w krótkie spodenki. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców i mężczyzn, natomiast spodenki u chłopca to jeden z niepisanych wyznaczników klasy społecznej. Mimo że czasy się zmieniają, szorty u małego chłopca nadal są wyznacznikiem klasy średniej. Żaden szanujący się arystokrata czy członek rodziny królewskiej nie chciałby być uważany za kogoś z przedmieścia - Harper's Bazaar brytyjski ekspert od etykiety, William Hanson.

d1mpa33

Z kolei magazyn "People" tłumaczy, że księżna Kate i książę William chcieli podkreślić stylizacją to, że George jest najstarszy z trójki rodzeństwa i dlatego wybrali dla niego nieco poważniejszy ubiór.

Myślicie, że jest o co robić aferę?

d1mpa33

Podziel się opinią

Share

d1mpa33

d1mpa33