Trwa ładowanie...
d1wqt0p

Książę Harry i Meghan Markle zaręczeni!

Właśnie dotarła do nas radosna wiadomość. Kilkanaście minut temu na oficjalnych kontach społecznościowych brytyjskiej rodziny królewskiej pojawiła się informacja, że książę Harry i aktorka Meghan Markle się zaręczyli. Gratulujemy!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meghan Markle zostanie kolejną księżną.
Meghan Markle zostanie kolejną księżną. (Getty Images)
d1wqt0p

"Jego Wysokość Książę Walli ma zaszczyt poinformować o tym, że książę Harry i pani Meghan Markle się zaręczyli" - napisano w oficjalnym oświadczeniu. "Ślub odbędzie się wiosną 2018 roku, a szczegóły tego wydarzenia zostaną ogłoszone w oddzielnym oświadczeniu. Zaręczyny odbyły się na początku listopada w Londynie. Książę Harry poinformowal królową Elżbietę oraz pozostałych bliskich członków swojej rodziny. Uzyskał także błogosławieństwo rodziców Meghan. Para zamieszka w Nottingham Cottage w Pałacu Kensington" - czytamy dalej.

Spekulacjom o zaręczynach Meghan i księcia Harry'ego nie było końca. Zagraniczne media w ostatnich dniach codziennie publikowały po kilka informacji i zdjęć Meghan. Od dawna dopatrywały się w pięknej Kalifornijce następnej księżnej.

Jedno jest pewne - od początku związku z księciem Harrym - a ten trwa już ponad rok - Meghan musi mierzyć się z porównaniami do ulubienicy ludzi na całym świecie, księżnej Kate. Kim jest piękna Amerykanka?

d1wqt0p

Markle urodziła się w 1981 r. Całe dzieciństwo spędziła w Kalifornii. Córka instruktorki jogi oraz operatora kamery od najmłodszych lat sporo czasu spędzała na planach zdjęciowych. Jej ojciec był autorem zdjęć m.in. do popularnego w Polsce sitcomu "Świat według Bundych". Pomiędzy kolejnymi wizytami na planie chodziła do prywatnych szkół. Ukończyła katolickie liceum, a potem studia na Uniwersytecie Northwest. Studiowała stosunki międzynarodowe, ale zdobyła też dyplom z wiedzy o teatrze. Po zakończeniu studiów postanowiła zacząć realizować swoje marzenie z dzieciństwa i zostać aktorką. Zresztą w epizodycznych rolach występowała jeszcze jako nastolatka. W 2001 r. pojawiła się w jednym z odcinków słynnej opery mydlanej „Szpital miejski”. Można ją było też zobaczyć w: "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", "90210" - produkcji nawiązującej do słynnego serialu "Beverly Hills, 90210" oraz "Fringe: Na granicy światów" Miała też niewielkie role w kilku filmach kinowych (m.in.: „Szefowie wrogowie”). Jak na razie jej największym sukcesem jest jedna z głównych ról w emitowanym od 2011 r. serialu "W garniturach", z której zrezygnowała dla księcia Harry'ego i przeprowadzki do Londynu.

Swoją rosnącą popularność wykorzystuje do tego, by zajmować się promowaniem kwestii, które zawsze leżały jej na sercu. Szczególnie mocno zawsze angażowała się na rzecz walki o prawa kobiet. Kiedy miała zaledwie 11 lat, wysłała list do Hillary Clinton. W odezwie, która skierowana była m.in. do Pierwszej Damy, pisała, że nie godzi się utrwalanie w reklamach krzywdzących stereotypów, które sugerują, że miejscem kobiety jest kuchnia.

Obecnie Meghan współpracuje z organizacją ONZ Kobiety, która działa na rzecz równości płci. Aktorka często przemawia podczas kongresów, podczas których omawia kwestie równouprawnienia oraz współczesnego niewolnictwa. Dziennikarzom nie umknął fakt, że w 2014 r. brała udział w akcji przeciwdziałającej stygmatyzacji menstruacji. Na tym nie poprzestaje. W 2016 r. pojechała do Rwandy, gdzie wzięła udział w kampanii uwypuklającej problem braku dostępu do świeżej wody wśród mieszkańców tego kraju.

d1wqt0p

W jej życiu prywatnym nie wszystko szło do tej pory we właściwym kierunku. Meghan, która w tym roku skończy 36 lat, jest już... rozwódką. W sierpniu 2013 r. oficjalnie zakończyła swój związek z producentem Trevorem Engelsonem, z którym spotykała się od 2004 r. Ale ten fakt zostaje teraz bez znaczenia, gdyż Meghan w niedalekiej przyszłości zostanie brytyjską księżną.

Zobacz także: Książę Harry i jego ukochana przestali się ukrywać

d1wqt0p

Podziel się opinią

Share

d1wqt0p

d1wqt0p