Trwa ładowanie...

Książę Harry odwiedza szpital, idzie w ślady księżnej Diany

Uśmiechnięty, pogodny i przyjazny. Harry odwiedził szpital dziecięcy w Sheffield. Ten sam, który 30 lat temu odwiedziła jego matka, księżna Diana.

Książę Harry odwiedza szpital, idzie w ślady księżnej DianyŹródło: Getty Images
d3tldit
d3tldit

Do służbowych obowiązków członków brytyjskiej rodziny królewskiej należy działalność charytatywna. W tym m.in. odwiedzanie i wspieranie placówek charytatywnych, oficjalne otwieranie oddziałów szpitali. Szczególnie znana z kontaktów pełnych empatii i serdeczności z cierpiącymi pacjentami była księżna Diana. Często mówiła, że niesienie pomocy i ukojenia ludziom chorym jest jej przeznaczeniem. Znana jest jej działalność filantropijna na rzecz osób chorych na AIDS.

W czwartek jej młodszy syn, książę Harry odwiedził szpital dziecięcy w Sheffield, gdzie spotkał się z personelem, małymi pacjentami i ich rodzicami. Nie zabrakło uroczych chwil, gdy rozmawiał z dziećmi i bawił się z nimi. Przytulał nawet szpitalną maskotkę! Harry został ojcem po raz pierwszy w maju tego roku, mały Archie ma niecałe trzy tygodnie i poddani mieli okazje go zobaczyć na oficjalnych zdjęciach z chrztu.

Nie zabrakło tez wzruszających chwil; pokazano Harry'emu zdjęcia z wizyty jego zmarłej mamy, sprzed 30 lat. Harry złożył swój podpis w tej samej księdze, w której lata temu wpisała się księżna Diana. Na pewno byłaby dumna, że jej synowie wciąż wiedzą, że bycie członkiem monarchii to nie tylko przywilej, ale także misja.

Getty Images
Źródło: Getty Images
Getty Images
Źródło: Getty Images
Getty Images
Źródło: Getty Images
d3tldit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tldit