Trwa ładowanie...

Książę Harry odwiedził w szpitalu nieuleczalnie chorego chłopca

- Nasza rodzina nigdy nie zapomni tej wizyty - powiedziała wzruszona Lucy Carroll, której synek cierpi na chorobę Battena - rzadkie schorzenie genetyczne. 6-letni Ollie poznał księcia Harry'ego w październiku 2016 roku. Usłyszawszy o pogarszającym się stanie zdrowia chłopca, Harry postanowił odwiedzić go w szpitalu. Ich wspólne zdjęcie wzruszyło internautów na całym świecie.

Share
Książę Harry odwiedził w szpitalu nieuleczalnie chorego chłopcaŹródło: PAP
d26hk36

Przez długie lata uchodził za najbardziej niesfornego członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Rudowłosy Harry Windsor wywoływał skandal za skandalem, przez co stał się ulubieńcem prasy bulwarowej. Jednak te czasy minęły - młodszy syn księżnej Diany wypoważniał i poszedł w ślady swojej matki, angażując się w liczne akcje charytatywne. Podczas pracy przy jednej z nich Harry poznał niezwykłego chłopca.

Ollie Carroll pochodzi z Poynton w Cheshire. U chłopca zdiagnozowano nieuleczalne genetyczne schorzenie - chorobę Battena. W październiku 2016 roku Ollie otrzymał nagrodę WellChild przyznawaną chorym dzieciom, które stanowią inspirację dla innych. To właśnie na gali rozdania nagród 6-latek miał okazję poznać księcia Harry'ego.

- To była poważna uroczystość i wszyscy zachowywali się bardzo dystyngowanie. Tymczasem Ollie bez wahania rzucił się księciu Harry'emu w ramiona, a ten bez wahania go uścisnął. Między nimi od razu wytworzyła się więź - wspominała ten moment matka Ollie'go w wywiadzie dla Daily Mail. W tamtym czasie chłopiec mógł jeszcze chodzić...

East News
Źródło: East News

Nagroda przyznana Ollie'mu przyniosła więcej radosnych skutków niż spotkanie z członkiem rodziny królewskiej. Chłopca włączono do grona pacjentów objętych nowatorską kuracją leczniczą. Niestety choroba Battena jest bezlitosna i nadal nieuleczalna. W chwili obecnej 6-latek przebywa w Great Ormond Street Hospital. Utracił zdolność mówienia oraz nie może poruszać się o własnych siłach.

d26hk36

Książe Harry, który usłyszał o pogarszającym się stanie zdrowia swojego małego przyjaciela, natychmiast podjął odpowiednie kroki do złożenia mu wizyty. We wzruszającym spotkaniu uczestniczyła także mama Ollie'go oraz jego młodsza siostra, Amelia. Zdjęcie, na którym Harry i Ollie patrzą sobie w oczy, poruszyło internautów na całym świecie. - Ten moment będziemy przechowywali w sercach przez całe życie - powiedziała po zakończonej wizycie Lucy Carroll. Kobieta założyła organizację skupiającą osoby cierpiące na śmiertelną chorobę, która dotknęła jej synka.

Nie tylko Ollie mógł cieszyć się uwagą gościa z rodziny królewskiej. Młodsza siostra chorego chłopca, Amelia, skradła serce Harry'ego, o czym napisał na swoim oficjalnym koncie na Instagramie.

d26hk36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26hk36
d26hk36