Trwa ładowanie...

Książę Harry powtórzył gest Diany. Odwiedził strefę rozminowywania w Dirico w Angoli

Nie jest tajemnicą, że synowie księżnej Diany poszli w jej ślady. Nie tylko obaj zaangażowali się w działalność charytatywną, ale odwiedzają miejsca, które były ważne również dla ich matki. Książę Harry traktuje ostatnią podróż szczególnie osobiście.

Książę Harry powtórzył gest Diany. Odwiedził strefę rozminowywania w Dirico w AngoliŹródło: Getty Images
d3ep6gw

Książę Harry jest w trakcie podróży dyplomatycznej po Afryce Południowej. W wyprawie towarzyszą mu księżna Meghan i Archie. Niektóre z punktów przewidzianych w trakcie wizyty są jednak przeznaczone tylko dla księcia.

Harry ostatnio chociażby odwiedził to samo miejsce, które odwiedziła przed laty księżna Diana. Lady Di w 1997 r. podczas pobytu w Angoli zdecydowała się na odważny gest. Wbrew ostrzeżeniom władz, przeszła po polu minowym, sprzeciwiając się tym samym wykorzystywaniu min przeciwpiechotnych podczas konfliktów.

Ten sam gest, teraz, po przeszło 20 latach powtórzył jej młodszy syn. - Idąc śladami matki, księżnej Diany, dziś rano książę Sussex odwiedził strefę rozminowywania w Dirico w Angoli, aby podnieść świadomość na temat niebezpieczeństw związanych z rozpowszechnianiem min przeciwpiechotnych - napisano w komunikacie pary książęcej na Instagramie.

Książę zatrzymał się także przy upamiętniającym to wydarzenie miejscu. Tam, gdzie znajdowało się pole, jest droga, a wizytę Diany upamiętnia samotne drzewo. Książę poświęcił chwilę na refleksję, co uchwycili miejscowi fotoreporterzy. Zestawienie starych i nowych zdjęć szybko obiegło media społecznościowe. Nie da się ukryć, widok jest poruszający.

Zobacz wideo: Księżna Meghan opowiedziała o tym, jakim dzieckiem jest Archie

d3ep6gw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ep6gw