Trwa ładowanie...
d1mywqe

Książę Harry powtórzył gest Diany. Odwiedził strefę rozminowywania w Dirico w Angoli

Nie jest tajemnicą, że synowie księżnej Diany poszli w jej ślady. Nie tylko obaj zaangażowali się w działalność charytatywną, ale odwiedzają miejsca, które były ważne również dla ich matki. Książę Harry traktuje ostatnią podróż szczególnie osobiście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Harry przeszedł po polu minowym w Dirico w Angoli
Książę Harry przeszedł po polu minowym w Dirico w Angoli (Getty Images)
d1mywqe

Książę Harry jest w trakcie podróży dyplomatycznej po Afryce Południowej. W wyprawie towarzyszą mu księżna Meghan i Archie. Niektóre z punktów przewidzianych w trakcie wizyty są jednak przeznaczone tylko dla księcia.

Harry ostatnio chociażby odwiedził to samo miejsce, które odwiedziła przed laty księżna Diana. Lady Di w 1997 r. podczas pobytu w Angoli zdecydowała się na odważny gest. Wbrew ostrzeżeniom władz, przeszła po polu minowym, sprzeciwiając się tym samym wykorzystywaniu min przeciwpiechotnych podczas konfliktów.

Ten sam gest, teraz, po przeszło 20 latach powtórzył jej młodszy syn. - Idąc śladami matki, księżnej Diany, dziś rano książę Sussex odwiedził strefę rozminowywania w Dirico w Angoli, aby podnieść świadomość na temat niebezpieczeństw związanych z rozpowszechnianiem min przeciwpiechotnych - napisano w komunikacie pary książęcej na Instagramie.

Książę zatrzymał się także przy upamiętniającym to wydarzenie miejscu. Tam, gdzie znajdowało się pole, jest droga, a wizytę Diany upamiętnia samotne drzewo. Książę poświęcił chwilę na refleksję, co uchwycili miejscowi fotoreporterzy. Zestawienie starych i nowych zdjęć szybko obiegło media społecznościowe. Nie da się ukryć, widok jest poruszający.

d1mywqe

Zobacz wideo: Księżna Meghan opowiedziała o tym, jakim dzieckiem jest Archie

d1mywqe

Podziel się opinią

Share

d1mywqe

d1mywqe