Trwa ładowanie...

Książę Karol żegna zmarłego ojca. "Był kochaną i cenioną osobą"

Książę Karol spotkał się już z królową Elżbietą II, by pocieszyć ją po śmierci księcia Filipa. Przy okazji wypowiedział się na temat zmarłego ojca. Nie szczędził ciepłych słów.

Share
Książę Karol ciepło wspomina zmarłego ojca
Książę Karol ciepło wspomina zmarłego ojcaŹródło: Getty Images
d1qahjv

Po śmierci księcia Filipa Wielka Brytania jest pogrążona w żałobie. To ogromny cios dla królowej Elżbiety II oraz księcia Karola. 72-letni książę Walii odwiedził matkę na Zamku Windsor, by pocieszyć ją w tym trudnym czasie. Zabrał też publicznie głos po śmierci ojca. Nie krył ciepłych słów na jego temat.

- Mój ojciec przez ostatnie 70 lat oddał naprawdę niezwykłą służbę królowej, mojej rodzinie, a także całemu krajowi - mówił w oficjalnym przemówieniu.

Karol przyznał, że ojca na pewno będzie brakować w życiu brytyjskiej rodziny królewskiej i wszyscy będą za nim tęsknić. - Bardzo za nim tęsknimy. Był kochaną i cenioną osobą. Na pewno byłby głęboko poruszony, że tak wielu ludzi nam współczuje i podziela nasz smutek - powiedział książę Karol.

d1qahjv

Wyraził też wdzięczność za wszystkie słowa otuchy płynące z całego świata.

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia. Będzie miał charakter prywatny. Wiadomo na pewno, że z USA przyleci książę Harry. Meghan ze względu na błogosławiony stan nie może odbyć podróży międzykontynentalnej na pokładzie samolotu.

ZOBACZ TEŻ: Książę Filip nie żyje. Jakie zostaną podjęte procedury?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qahjv

Podziel się opinią

Share
d1qahjv
d1qahjv