Trwa ładowanie...

Księżna Kate dokonała niezwykłej rzeczy. Ulubienica Brytyjczyków założyła portal internetowy, który wspiera dzieci dotknięte chorobami psychicznymi

Księżna Kate nie może narzekać na brak obowiązków. Choć niebawem po raz trzeci zostanie matką wciąż angażuje się w nowe projekty i wspiera ambitne inicjatywy. Jak donosi "The Telegraph", księżna Cambridge otworzyła właśnie portal internetowy, który jest platformą informacyjną dla nauczycieli pracujących na co dzień z dziećmi zmagającymi się z chorobami psychicznymi.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Księżna Kate dokonała niezwykłej rzeczy. Ulubienica Brytyjczyków założyła portal internetowy, który wspiera dzieci dotknięte chorobami psychicznymiŹródło: Getty Images
d288yha
d288yha

Według dziennika strona jest skierowana przede wszystkim do nauczycieli szkół podstawowych, w których dzieci są najczęściej narażone na głęboki stres. Według statystyk, często nie potrafią oni odpowiednio zareagować na depresję uczniów.

- Nauczyciele i pracownicy szkół odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu młodego człowieka, ale często brak im środków by zapewnić odpowiednie wsparcie dla dzieci, które mają pod opieką. Do tej pory nie mieli do dyspozycji podobnej wiedzy w wydaniu internetowym, która pomogłaby im nawigować młodymi ludźmi. Internet często zawiera bowiem informacje niepewne, niejasne lub niezweryfikowane. Nauczyciele mają też problem w zidentyfikowaniu problemu. Nie wiedzą czy jest nim jednostka czy grupa – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez Kensington Palace.

Księżna Kate razem z mężem i księciem Harrym od lat wspiera osoby zmagające się z chorobami psychicznymi. Często pojawia się w mediach w roli komentatorki, która podkreśla, że depresja dotyka coraz więcej młodych osób.

Co ciekawe inicjatywę wspiera również królowa Elżbieta II, która zazwyczaj krytycznie podchodzi do obecności członków rodziny królewskiej w internecie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d288yha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288yha