Trwa ładowanie...
royals
Magdalena Drozdek
14-06-2018 17:35

Księżna Meghan dwa razy złamała zasady etykiety w towarzystwie królowej

Pierwszy wyjazd Meghan nie obył się bez wpadek. Internauci od razu wychwycili, że dwa razy złamała dworską etykietę.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Księżna Meghan dwa razy złamała zasady etykiety w towarzystwie królowejŹródło: Getty Images
d3s9x60

Przyjazd księżnej Meghan i królowej Elżbiety II do Cheshire cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów. Nie brakuje zdjęć i filmów z wydarzenia. Świeżo upieczona księżna jest obserwowana z wyjątkową uwagą. Zwróciliśmy już uwagę, że zaliczyła małą wpadkę tuż po wyjściu z królewskiego pociągu. Sukienka domu mody Givenchy wyglądała na wygniecioną.

Księżna razem z królową obejrzała też przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną. Razem obserwowały występujących ze specjalnie przygotowanego podestu. I gdy tak siedziały, internauci nagrywali ich reakcje. Jeden z użytkowników opublikował krótki filmik, na którym widać, jak Meghan zapomniała przez chwilę o zasadach dworskiej etykiety.

Przez kilka sekund miała założoną nogę na nogę. Szybko zreflektowała się i ułożyła nogi jedna przy drugiej. To jedna z ważniejszych zasad dotyczących królewskiego zachowania. Wszystko oczywiście po to, by żaden sprawny fotoreporter nie miał nawet okazji, by sfotografować bielizny członkiń rodziny królowej.

Druga sytuacja przydarzyła się, gdy Meghan i królowa wsiadały do samochodu. Zakłopotana księżna nie wiedziała, kto pierwszy powinien wsiąść: ona czy królowa. Zmylili ją jednak towarzyszący mężczyźni, którzy pierwsi przepuścili do samochodu ją, nie Elżbietę. Na nagraniach w sieci widać, że Meghan zapytała królową, co powinna zrobić. Ta od razu pokazała, żeby wsiadła pierwsza. Trzeba przyznać, że wyszło uroczo właśnie dzięki królowej.

Według dworskiej etykiety to królowa pierwsza powinna wsiadać do samochodu. Pierwsza też opuszcza pomieszczenie – pozostali goście powinni poczekać na swoją kolej. Wśród dworskich zasad zapisano nawet, w jakiej kolejności do pokoju wchodzą członkowie dworu. Pierwsza zawsze jest monarchini, następnie jej mąż – książę Filip, potem syn Karol z małżonką, książę William i Kate, dopiero później cała reszta rodziny.

d3s9x60

Reguły jednak coraz częściej są pieśnią przeszłości. Królewska etykieta ewoluuje z każdym kolejnym pokoleniem. Zasady obowiązują, ale nie są już tak sztywno przestrzegane. Jako przykład wystarczy podać zdjęcia Meghan z Trooping the Colour. Księżna miała na sobie sukienkę, która odkrywała ramiona. I gdyby zasady byłyby surowo przestrzegane, nigdy nie mogłaby pokazać się tak publicznie przy królowej. Członkowie dworu muszą bowiem w towarzystwie królowej zakrywać ciało, nie ma mowy o eksponowaniu dekoltu, zakładania sukienek przed kolano. Tu czekała wszystkich niespodzianka.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3s9x60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s9x60