Trwa ładowanie...
duycdeg

Księżna Meghan otrzymała własny herb. Znalazły się na nim wymowne symbole

Markle otrzymała już oficjalnie własny arystokratyczny herb. Pałac Kensington zaprezentował emblemat opinii publicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meghan Markle została księżną Sussex
Meghan Markle została księżną Sussex (East News)
duycdeg

Meghan Markle zaledwie kilka dni temu została księżną Sussex, a już oficjalnie otrzymała własny herb. Emblemat mocno nawiązuje do pochodzenia i działalności księżnej. Niebieski kolor tła tarczy symbolizuje błękit Pacyfiku widoczny z wybrzeża Kalifornii, dwa złote promienie z kolei – kalifornijskie słońce. Widoczne trzy pióra natomiast oznaczają komunikację i siłę słów.
Trudno nie zauważyć też kwiatów namalowanych tuż pod tarczą. One również łączą jej rodzinne strony i nowe miejsce zamieszkania. Na herbie widnieją bowiem pozłotki kalifornijskie, czyli kalifornijskie maczki oraz drobne żółte zimokwiaty, rosnące w ogrodach Kensington.

Zobacz też: Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego - Brytyjczycy oszaleli na punkcie królewskiej pary

Zwyczajowo przyjęło się, że herb zamężnej arystokratki trzymany jest przez przedstawicieli zarówno małżonka, jak i małżonki pary książęcej. Tradycyjnie też połowę herbu zajmuje herb męża, czyli Harry'ego. Symbolem księcia jest lew w koronie, a księżnej Sussex śpiewający ptak z otwartym dziobem i uniesionymi skrzydłami, oznaczający również siłę komunikacji, z którą kojarzy się Meghan.

duycdeg

Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony internetowej rodziny królewskiej, herb zaakceptowała już Elżbieta II i królewski herold Thomas Woodcock. W komunikacie Pałac Kensington podkreślił, że w powstanie emblematu zaangażowana była również sama Meghan Markle. Projekt można podziwiać na Twitterze Kensington Palace.

duycdeg

Podziel się opinią

Share

duycdeg

duycdeg