Trwa ładowanie...

Księżna Meghan otrzymała własny herb. Znalazły się na nim wymowne symbole

Markle otrzymała już oficjalnie własny arystokratyczny herb. Pałac Kensington zaprezentował emblemat opinii publicznej.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Księżna Meghan otrzymała własny herb. Znalazły się na nim wymowne symboleŹródło: East News
dsiwnvx

Meghan Markle zaledwie kilka dni temu została księżną Sussex, a już oficjalnie otrzymała własny herb. Emblemat mocno nawiązuje do pochodzenia i działalności księżnej. Niebieski kolor tła tarczy symbolizuje błękit Pacyfiku widoczny z wybrzeża Kalifornii, dwa złote promienie z kolei – kalifornijskie słońce. Widoczne trzy pióra natomiast oznaczają komunikację i siłę słów.
Trudno nie zauważyć też kwiatów namalowanych tuż pod tarczą. One również łączą jej rodzinne strony i nowe miejsce zamieszkania. Na herbie widnieją bowiem pozłotki kalifornijskie, czyli kalifornijskie maczki oraz drobne żółte zimokwiaty, rosnące w ogrodach Kensington.

Zobacz też: Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego - Brytyjczycy oszaleli na punkcie królewskiej pary

Zwyczajowo przyjęło się, że herb zamężnej arystokratki trzymany jest przez przedstawicieli zarówno małżonka, jak i małżonki pary książęcej. Tradycyjnie też połowę herbu zajmuje herb męża, czyli Harry'ego. Symbolem księcia jest lew w koronie, a księżnej Sussex śpiewający ptak z otwartym dziobem i uniesionymi skrzydłami, oznaczający również siłę komunikacji, z którą kojarzy się Meghan.

dsiwnvx

Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony internetowej rodziny królewskiej, herb zaakceptowała już Elżbieta II i królewski herold Thomas Woodcock. W komunikacie Pałac Kensington podkreślił, że w powstanie emblematu zaangażowana była również sama Meghan Markle. Projekt można podziwiać na Twitterze Kensington Palace.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dsiwnvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsiwnvx