Księżniczka Charlotte warta miliardy dolarów!

Szaleństwo wokół księżniczki Charlotte trwa od momentu jej urodzin. Okazuje się, że przekłada się ono również na finanse. Specjaliści wycenili wartość córki księżnej Kate i księcia Williama na 3,8 miliarda dolarów. Jak to możliwe?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżniczka Charlotte warta miliardy dolarów!
(Instagram.com)
WP

Doradca ds. wyceny i doradztwa strategicznego firmy Brand Finance ocenia, że wartość netto 2-letniej dziewczynki wynosi 3,8 miliardów dolarów. Jak to wytłumaczyć? Chodzi oczywiście o modę. Od dnia narodzin księżniczki (2 maja 2015) mówi się o "efekcie Charlotte". Wszystko, w czym córka Kate i Williama pojawi się publicznie, jest wyprzedawane w niecałe 24 godziny.

- Ona jest warta więcej niż jej starszy brat, książę Jerzy, którego wartość netto szacuje się na 3 miliardy dolarów, ale mniej niż jej mama, która jest warta 6 miliardów dolarów - powiedział brytyjskiej edycji "Marie Claire" analityk.

Zyskują na tym głównie marki. Ostatnio szczęście uśmiechnęło się do brytyjskiego domu towarowego John Lewis. Na zdjęciu, które Pałac Kensington opublikował z okazji 2 urodzin księżniczki, Charlotte miała na sobie żółty sweterek. Zniknął on ze sklepu w ciągu doby.

WP

- To jest tak proste, jak względne rozmiary rynków mody męskiej i żeńskiej, przez co mam na myśli, że efekt Charlotte będzie prawdopodobnie odczuwalny w znacznie szerszym zakresie produktów i marek lub rodzajów odzieży niż Jerzego, co pozwala na większe możliwości zarabiania jej marki, a co za tym idzie wyższe wartości - powiedział dyrektor ds. marketingu i komunikacji Brand Finance, Robert Haigh.

Jeśli chodzi o Jerzego, to najpopularniejszym, jak dotąd ubraniem, był niebieski sweterek, w którym chłopiec pokazał się w 2015 roku w szpitalu, gdy razem z tatą odwiedzał nowonarodzoną siostrę. Dużą popularnością cieszył się również szlafrok, w którym mały książę przywitał Barracka Obamę podczas jego wizyty w Pałacu Kensington.

Specjaliści zauważają, że Charlotte i Jerzy są teraz mniej warci niż kiedy byli młodsi. Według firmy Brand Finance, w 2015 roku księżniczkę wyceniano na 5 miliardów dolarów, podczas gdy wartość jej brata oscylowała wówczas w granicach 3,6 miliarda dolarów.

Nas zastanawia, dlaczego w tego typu analizach, nikt nie bierze pod uwagę następcy tronu, księcia Williama?

WP
ONS.pl
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP