Trwa ładowanie...

Księżniczka Charlotte warta miliardy dolarów!

Szaleństwo wokół księżniczki Charlotte trwa od momentu jej urodzin. Okazuje się, że przekłada się ono również na finanse. Specjaliści wycenili wartość córki księżnej Kate i księcia Williama na 3,8 miliarda dolarów. Jak to możliwe?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Księżniczka Charlotte warta miliardy dolarów!Źródło: Instagram.com
d15i05p
d15i05p

Doradca ds. wyceny i doradztwa strategicznego firmy Brand Finance ocenia, że wartość netto 2-letniej dziewczynki wynosi 3,8 miliardów dolarów. Jak to wytłumaczyć? Chodzi oczywiście o modę. Od dnia narodzin księżniczki (2 maja 2015) mówi się o "efekcie Charlotte". Wszystko, w czym córka Kate i Williama pojawi się publicznie, jest wyprzedawane w niecałe 24 godziny.

- Ona jest warta więcej niż jej starszy brat, książę Jerzy, którego wartość netto szacuje się na 3 miliardy dolarów, ale mniej niż jej mama, która jest warta 6 miliardów dolarów - powiedział brytyjskiej edycji "Marie Claire" analityk.

Zyskują na tym głównie marki. Ostatnio szczęście uśmiechnęło się do brytyjskiego domu towarowego John Lewis. Na zdjęciu, które Pałac Kensington opublikował z okazji 2 urodzin księżniczki, Charlotte miała na sobie żółty sweterek. Zniknął on ze sklepu w ciągu doby.

d15i05p

- To jest tak proste, jak względne rozmiary rynków mody męskiej i żeńskiej, przez co mam na myśli, że efekt Charlotte będzie prawdopodobnie odczuwalny w znacznie szerszym zakresie produktów i marek lub rodzajów odzieży niż Jerzego, co pozwala na większe możliwości zarabiania jej marki, a co za tym idzie wyższe wartości - powiedział dyrektor ds. marketingu i komunikacji Brand Finance, Robert Haigh.

Jeśli chodzi o Jerzego, to najpopularniejszym, jak dotąd ubraniem, był niebieski sweterek, w którym chłopiec pokazał się w 2015 roku w szpitalu, gdy razem z tatą odwiedzał nowonarodzoną siostrę. Dużą popularnością cieszył się również szlafrok, w którym mały książę przywitał Barracka Obamę podczas jego wizyty w Pałacu Kensington.

Specjaliści zauważają, że Charlotte i Jerzy są teraz mniej warci niż kiedy byli młodsi. Według firmy Brand Finance, w 2015 roku księżniczkę wyceniano na 5 miliardów dolarów, podczas gdy wartość jej brata oscylowała wówczas w granicach 3,6 miliarda dolarów.

Nas zastanawia, dlaczego w tego typu analizach, nikt nie bierze pod uwagę następcy tronu, księcia Williama?

ONS.pl
Źródło: ONS.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d15i05p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15i05p