Trwa ładowanie...

Kuba Molęda skończył 35 lat. Po "Mogę wszystko" był rozchwytywany

Kuba Molęda jako nastolatek odnosił wielkie sukcesy na polskiej scenie muzycznej. Refren jego przeboju "Mogę wszystko" na dobre utkwił w naszej pamięci, ale wielu nie zdaje sobie sprawy, co się później działo z młodzieżowym piosenkarzem.

Share
Kuba Molęda skończył 35 lat. Po "Mogę wszystko" był rozchwytywany
Źródło: Forum
dedkgy9

Kiedy Kuba Molęda śpiewał wspomniany przebój wraz z grupą L.O. 27, miał 13 lat. Dziś ma 35 i długą listę dokonań artystycznych, niezwiązanych wyłącznie ze śpiewem.

Obejrzyj: Zrozpaczony Stachursky: "Stacje radiowe i telewizyjne nie chciały mnie grać"

Molęda to jedna z wielu dziecięcych gwiazd z lat 90., która stawiała pierwsze kroki w programie "5-10-15". Miał 7 lat, gdy zaczął śpiewać w telewizji. Pojawiał się również na dziecięcych festiwalach, gdzie zdobywał uznanie i szlifował warsztat wokalny.

dedkgy9

Kluczowym momentem w jego karierze była wygrana na festiwalu w Koninie w 1997 r. W tym samym roku dał się poznać jako wokalistą zespołu L.O. 27, który podbił listy przebojów kawałkiem "Mogę wszystko". Debiutancki album z tym nagraniem zyskał status złotej płyty, młodzieżowa kapela wystąpiła na festiwalu w Opolu i przyciągała tłumy na koncerty.

Maciej i Kuba Molędowie/East News
Źródło: Maciej i Kuba Molędowie/East News

Kilkanaście miesięcy później na rynek trafił drugi krążek, "Przyjaciele", ale nie powtórzył sukcesu debiutanckiej płyty. Wkrótce po jego wydaniu L.O. 27 przeszło do historii, a Molęda zaangażował się w nowe projekty.

Równolegle z karierą muzyczną Molęda rozwijał się jako aktor musicalowy i dubbingowy. Podkładał głos w wielu popularnych filmach i serialach animowanych, m.in. "Król Lew II", "101 Dalmatyńczyków", "My Little Pony". Do innych nagrywał piosenki, np. w duecie z Ewą Farną. Ostatnio można go było usłyszeć w animacji "Rock Dog", gdzie wcielił się w głównego bohatera, Bono.

dedkgy9

Kilka lat po rozpadzie L.O. 27 założył ze starszym bratem zespół Mollęda. Nagrali jeden krążek i ubiegali się o reprezentowanie Polski na Eurowizji w 2007, ale nie odnieśli wielkiego sukcesu.

Forum
Źródło: Forum

Kuba Molęda przypomniał o sobie w 2014 r., występując w muzycznym show Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo". W 2017 r. śpiewał w Sopocie na TOP of the TOP Festival.

Choć cały czas śpiewa, nagrywa i występuje, to wielu fanów ciągle kojarzy go z nastoletnim wokalistą L.O. 27. Patrząc na przebieg jego kariery nie można jednak powiedzieć, że jest typową gwiazdą jednego przeboju.

dedkgy9

Podziel się opinią

Share
dedkgy9
dedkgy9