Trwa ładowanie...

Kuba Wojewódzki apeluje do Polaków. "Cwaniakom i głupcom wolno rządzić"

Kuba Wojewódzki nie jest zwolennikiem obecnej władzy. Dziennikarz apeluje, aby Polacy wybrali się na wybory.

Kuba Wojewódzki apeluje do Polaków. "Cwaniakom i głupcom wolno rządzić"Źródło: Instagram.com
d31yinj
d31yinj

Już 13 października odbędą się wybory parlamentarne. Wiele gwiazd w swoich mediach społecznościowych namawia fanów do tego, aby wybrali się na głosowanie i mieli realny wpływ na to, co dzieje się w kraju. Głos zabrali m.in. Julia Wieniawa, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, a także Kuba Wojewódzki.

Showman opublikował na Facebooku obszerny post. Nie jest tajemnicą, że dziennikarz nie jest zwolennikiem obecnej partii rządzącej i ma nadzieję na to, że w końcu coś się zmieni.

- Marudzę jak miastowa młodzież – Czyli coś dla osób od 18 do 29 roku życia. Mógłbym zacząć ten tekst od słów – Polacy (niektórzy) – Już wiem, ile kosztują wasze żołądki. Teraz 13 października dowiem się, ile kosztują wasze sumienia. Ale nie zacznę, bo zaraz usłyszę – Warszawka, elita, ferrari, TVN, resortowe dziecko, nie wie co to prawdziwe życie, bo 500+ zjada na lunch. Poza wszystkim, dosyć mam takiej retoryki. Wiem jednak jedno. Prawdziwe życie, to także niebycie ślepym i głuchym na coraz głośniejsze pytania. Może należę do pokolenia, dla którego demokracja to pojęcie z kategorii idealizmu politycznego. Ale jak śpiewał przed laty mój kolega z zespołu Raz, dwa, trzy – Trudno nie wierzyć w nic… - zaczął swój post Kuba Wojewódzki.

ZOBACZ: Wojewódzki zasugerował, że Makowiecki zdradził Jusis: "Kuba jest największym hipokrytą w polskim show biznesie"

Kuba Wojewódzki przekonuje, że grupa o której wspomniał może wiele zmienić. Wystarczy, że każdy wybierze się na wybory i odda głos na swojego kandydata.

d31yinj

- Lekko licząc jest Was blisko 5 milionów! Moglibyście zrobić w tym kraju wszystko. Jesteście najsilniejszą "partią" jaka się pojawiła od czasów pierwszej Solidarności. Jak można nie wykorzystać takiej siły? To lenistwo, obojętność, konformizm czy brak charakteru? Naród to coś więcej niż tylko klub konsumentów. W demokracji wolno głupcom i cwaniakom głosować, a więc wolno głupcom i cwaniakom rządzić. (...) Podoba Wam się to państwo które dostajecie na co dzień? Wybierzcie je. Ja już przeżyłem parę lat w czasach monopartii, więc sobie poradzę.

Wybory już za kilka dni, a my również zachęcamy do tego, aby oddać głos na wybranego kandydata. Warto pamiętać, że każdy głos ma znaczenie i realny wpływ na ostateczny wynik.

d31yinj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31yinj