Trwa ładowanie...

"Kult-Film": Będzie dokument o Kaziku Staszewskim i zespole Kult. Premiera jeszcze w tym roku

Kazik Staszewski i zespół Kult doczekają się filmu na swój temat. Premiera "Kult-Filmu" jesienią tego roku. To będzie debiut reżyserki Olgi Bieniek.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Kult-Film": Będzie dokument o Kaziku Staszewskim i zespole Kult. Premiera jeszcze w tym rokuŹródło: East News
d3n5fyn
d3n5fyn

"Kult-Film": Będzie dokument o Kaziku Staszewskim i zespole Kult

Kazik Staszewski i zespół Kult są ikonami polskiej sceny muzycznej. Kilkadziesiąt lat ich działalności mocno wpłynęło na gusta i nastawienie Polaków do życia. Teraz muzycy doczekają się filmu dokumentalnego o nich samych.

Reżyserką "Kult-Filmu" jest Olga Bieniek, która na swoim koncie ma takie filmy jak "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł", "Układ zamknięty" i "Kamerdyner". Mimo pracy przy takich tytułach dokument o Kulcie będzie jej reżyserskim debiutem - wcześniej była producentką.

Na pomysł nagrania dokumentu o Kaziku Staszewskim i Kulcie Bieniek wpadła kilka lat temu. Jednak nie będzie to typowe przedstawienie 37-letniej historii ich kariery - film stanie się opowieścią o członkach kapeli, relacjach między nimi, codziennym życiu i oddaniu fanom.

d3n5fyn

- Nie jestem ani kompetentna, ani na tyle odważna, żeby podjąć wyzwanie przedstawienia 37-letniej już historii zespołu. Nie da się zrobić tego w sposób godny i wystarczający i szczytem bezczelności byłoby podejmować taką próbę. To zadanie dla szaleńca albo dla kogoś, kto naprawdę ma tupet - mówiła.

Reżyserka i Kazik Staszewski prywatnie znają się od kilkunastu lat. Kobieta jednak przyznaje, że "wielu rzeczy nie wie".

Premiera dokumentu "Kult-Film" jesienią tego roku, ale konkretna data nie jest jeszcze znana. Film ma trwać półtorej godziny.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3n5fyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n5fyn