Trwa ładowanie...
koncert
20-07-2016 18:05

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2016 PRZED NAMI JESZCZE TYLKO DWA KONCERTY!

W najbliższą niedzielę i poniedziałek już ostatnie dwa koncerty tegorocznej edycji Ladies' Jazz Festival - w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie Stacey Kent (niedziela, 24.07.) i w Teatrze Muzycznym w Gdyni New York Voices (25.07)!

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2016 PRZED NAMI JESZCZE TYLKO DWA KONCERTY!Źródło: Materiały prasowe
dnzys3p

Stacey Kent po raz kolejny na festiwalu Ladies' Jazz. Tym razem nie w Gdyni, a w Wejherowie, w ślicznej i kameralnej FIlharmonii Kaszubskiej, czyli na wyciągnięcie ręki. Artystka przedstawi specjalnie przygotowany na festiwal program składający się z najpiękniejszych brazylijskich piosenek z nurtu bossa nova.

25 lipca natomiast, w Teatrze Muzycznym w Gdyni rozpoczniemy przyszły tydzień mocnym jazzowym śpiewaniem: KILKUKROTNI ZDOBYWCY GRAMMY, JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH KWARTETÓW WOKALNYCH ŚWIATA, NEW YORK VOICES postawią swoim występem kropkę nad "i" Ladies' Jazz Festival 2016.

Oni potrafią zaśpiewać wszystko! Z równą pasją i wirtuozerią odnajdują się w swingu, jazzie, R&B czy popie. Swój wykonawczy sznyt i talent prezentują zarówno w repertuarze klasycznym jak i w piosenkach Paula Simona. Od niemal 30 lat cieszą nas swoimi interpretacjami, koncertami i płytami. W czasie swej niezwykłej kariery mieli przyjemność współpracować z takimi gwiazdami jak Bobby McFerrin, Ray Brown, The Count Basie Orchestra, Annie Ross, George Benson, Nancy Wilson, Jon Hendricks, Manhattan Transfer, Keith Locheart, Bob Fisher…

dnzys3p

Założony w 1987 roku przez grupę absolwentów Ithaca College zespół oryginalnie kwintet od 1994 roku występuje jako kwartet. W Gdyni pojawi się na scenie w niezmienionym od tego czasu składzie: Kim Nazarian, Lauren Kinhan, Peter Eldridge i Darmon Meader. Nagrali przeszło 10 własnych płyt, uczestniczyli też w nagraniach innych wykonawców. Zdobyli Grammy i Latin Grammy.

Doug Levine powiedział kiedyś w The Voice of America, że nie można być prawdziwym fanem jazzu nie doceniwszy uprzednio kunsztu New York Voices, bogactwa i komplementarności ich głosów, uczucia i piękna ich sztuki - nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa 25 lipca do Teatru Muzycznego w Gdyni, byśmy wszyscy mogli tego właśnie doświadczyć.

Bilety już w sprzedaży w cenie 90-120-150zł.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
dnzys3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnzys3p