Trwa ładowanie...
d46dfth

Legenda jazzu na Katowice Music Colours Festival

Trwa końcowe odliczanie do tegorocznej edycji Katowice Music Colours Festival. 17 października w klubie P23, działającym w zabytkowej Fabryce Porcelany, wystąpią znakomici artyści jazzowi z dwóch różnych pokoleń muzyków: Alan Wykpisz Project oraz legendarna formacja Laboratorium. Festiwalowe koncerty rozpoczną się o 19.00, bramy klubu zostaną otwarte dla publiczności godzinę wcześniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas festiwalu wystąpią znakomici artyści jazzowi, w tym Alan Wykpisz Project
Podczas festiwalu wystąpią znakomici artyści jazzowi, w tym Alan Wykpisz Project (Materiały prasowe)
d46dfth

Założony w 1970 r. w Krakowie zespół Laboratorium był w trudnych czasach PRL-u jednym z ambasadorów polskiej muzyki na świecie. Koncertowali nawet w egzotycznych Indiach na festiwalu Jazz Yatra, gdzie spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem i … zagrali bodaj najwięcej bisów na jednym koncercie! Formacja nagrała kilka ważnych płyt dla polskiego jazzu, by wspomnieć chociażby: "Modern Pentathlon”, "Diver”, czy "Quasimodo”.

Laboratorium często zmieniało zarówno skład, jak i artystyczne kierunki. Zaczynali od akustycznego grania, potem zafascynowali się fuzją jazzu i rocka, by później wprowadzić także do swojej muzyki syntezatory. Grupa oficjalnie wróciła na scenę w 2006 r., po niemal dwudziestoletniej przerwie. Do dzisiaj w zespole występują dwaj ojcowie – założyciele: Janusz Grzywacz i Marek Stryszowski.

   Materiały prasowe

Podczas koncertu w ramach Katowice Music Colours Festival zagrają również między innymi: znakomity wibrafonista Bernard Maseli oraz dobrze znany fanom rocka Marek Raduli, którego będzie można posłuchać w zupełnie innym wcieleniu.

d46dfth

Festiwal otworzy koncert formacji prowadzonej przez kontrabasistę Alana Wykpisza. Alan muzykę ma w genach – tata Janusz to wokalista zasłużonych dla polskiego bluesa kapel: Gangu Olsena i Obstawy Prezydenta. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Z zespołem High Definition Quartet był nominowany do nagrody Fryderyka w 2014 roku. Laureat wielu konkursów, między innymi: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen, Tarnów International Jazz Contest 2014. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury oraz laureat nagrody "Debiut Śląski”. Całkiem niezłe CV, jak na 28-latka, prawda?

- Podczas drugiej edycji imprezy postawiliśmy na polskich wykonawców. Zapowiada się wieczór pełen muzyki najwyższych lotów. Dodatkowym atutem festiwalu jest atrakcyjna cena biletów – tylko 49 złotych za tej klasy muzyków – podkreśla Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny Katowice Music Colours Festival.

Bilety dostępne są w ogólnopolskiej sieci Ticketmaster.() Będą również do nabycia przed festiwalem w klubie P23.

d46dfth

Podziel się opinią

Share

d46dfth

d46dfth