Trwa ładowanie...

Legendarne auto zmarłego aktora sprzedane. Padła rekordowa kwota

Paul Walker zapisał się na zawsze w historii popkultury. Aktor był wielkim miłośnikiem samochodów nie tylko na potrzeby filmu. Jeden - legendarny już - okaz z jego kolekcji, sprzedano właśnie za rekordową kwotę.

Paul Walker i jego legendarna Toyota Supra Mark IV Paul Walker i jego legendarna Toyota Supra Mark IV Źródło: Materiały prasowe
d4giuc3
d4giuc3

Seria "Szybcy i wściekli" bije rekordy popularności, a nowy rekord padł nie w kinach, a na aukcji w Las Vegas. Samochód, którym Paul Walker jeździł w filmie, wystawiono na licytację, która przeszła wszelkie oczekiwania. Oficjalnie można już mówić, że to najdroższa Supra, jaką kiedykolwiek sprzedano w Las Vegas. Pomarańczowe cudo pojawiło się na planie pierwszego filmu, a także w kontynuacji - "Za szybcy, za wściekli". To prawdziwa perełka nie tylko dla fanów popkultury, ale przede wszystkim wyjątkowych samochodów z robiącym wrażenie wyposażeniem i z historią!

Samochód licytowano na aukcji Barrett-Jacksona. Jaką cenę dał nowy właściciel?

Zobacz: Polscy fani pożegnali Paula Walkera

Pomarańczowa Toyota Supra Mark IV pojawiła się w pierwszym filmie z serii "Szybcy i wściekli", ale jak pewnie pamiętają fani produkcji - nie było to pierwsze, a drugie auto, którym jeździł grany przez Walkera Brian O'Conner. Samochód w doskonałym stanie znalazł na złomowisku. Pamiętacie moment z filmu, gdy bohaterowie są pod wrażeniem, że auto ma silnik w rewelacyjnym stanie? Ten sam silnik służy od początku użytkownikom tej toyoty.

d4giuc3

Auto zbudowano na potrzeby filmu w warsztacie The Shark Shop w Kalifornii, autorem grafik jest Troy Lee Designs. Pojazd dalej może się ścigać, tak jak pokazywano to w filmie sprzed kilku lat.

Ale najważniejsze - cena. Na aukcji padła rekordowa kwota 550 tys. dol. Odpowiednie dokumenty potwierdzają, że to najdroższa Supra, jaką kiedykolwiek sprzedano.

Paul Walker miał pokaźną kolekcję samochodów. Znajdowały się w niej m.in. ferrari, mustangi, rolls-royce'y. W minionym roku 21 aut zmarłego aktora wystawiono na aukcje i w sumie sprzedano je za 2,3 mln dol.

d4giuc3

W listopadzie minie 8 lat od śmierci Paula Walkera.

d4giuc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4giuc3