Trwa ładowanie...

Leonardo DiCaprio otrzymuje prośby od fanów z Rosji

Leonardo DiCaprio znany jest z zaangażowania w sprawy ekologii. Z tego powodu aktor otrzymał sporo próśb i komentarzy na Instagramie napisanych cyrylicą.

Leonardo DiCaprio otrzymuje prośby od fanów z RosjiŹródło: East News
dtvq5j6
dtvq5j6

Leonardo DiCaprio otrzymuje prośby od rosyjskich ekologów

Leonardo DiCaprio został zasypany lawiną komentarzy przez Rosjan na swoim Instagramie. Duża część z nich oznaczona jest hasztagiem “savebaikal”. Aktor znany jest z zaangażowania w kwestie ekologiczne, dlatego wielu rosyjskich fanów poprosiło go o “uratowanie jeziora Bajkał”. Jezioro Bajkał jest jeziorem tektonicznym w Azji położonym na terytorium Rosji w Republice Buriacji i obwodzie irkuckim. Jest najstarszym i najgłębszym jeziorem na świecie

Eksperci ds. klimatu nie mają zbyt dobrych prognoz dla Bajkału. Zanieczyszczenie jeziora jest coraz większe i systematycznie wzrasta. Rośnie w nim populacja bakterii wydzielających toksyny, a woda niedługo przestanie być zdatna do picia.

W 1998 r. aktor założył Fundację Leonardo DiCaprio. W rozmowie z BBC z 2016 r. stwierdził, że zmiany klimatyczne są największym zagrożeniem dla przyszłych pokoleń.

Leonardo DiCaprio jest narratorem i producentem filmu dokumentalnego “Lód płonie”, który miał swoją premierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes.

dtvq5j6

- Moi partnerzy i ja nakręciliśmy dokument "Lód płonie", żeby oddać głos naukowcom i badaczom, którzy wytrwale pracują, aby zatrzymać zmiany klimatyczne. Chcieliśmy pokazać nie tylko, ile możemy stracić, jeśli będziemy trwać w samozadowoleniu i nie będziemy podejmować żadnych działań, ale przede wszystkim przekonać wszystkich, że dzięki zaangażowanym naukowcom możemy skutecznie walczyć ze zmianami klimatycznymi. Mam nadzieję, że nasz film zachęci widzów do podjęcia działań na rzecz ochrony naszej pięknej planety- mówił aktor.

"Lód płonie" można obejrzeć na platformie HBO GO.

dtvq5j6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtvq5j6