Trwa ładowanie...

Linkin Park powróci? Członkowie zespołu poważnie dyskutują na ten temat

Zespół Linkin Park po śmierci wokalisty Chestera Benningtona nie wyobrażał sobie dalszego występowania i nagrywania bez swojego lidera. Po dwóch latach od tego tragicznego wydarzenia poważnie rozważają powrót do branży.

Linkin Park powróci? Członkowie zespołu poważnie dyskutują na ten tematŹródło: Facebook.com, fot: Facebook
d4gus8k
d4gus8k

Linkin Park rozważa powrót

Linkin Park nie działa na rynku muzycznym od końca 2017 roku. Oficjalnie jednak członkowie grupy nie zawiesili działalności.

Mike Shinoda wydał rok temu solowy album "Post Traumatic", ale jest otwarty na ponowną współpracę z kolegami z zespołu. - Mam otwarty umysł na różne możliwości, niezależnie od tego, czy robię rzeczy pod własnym nazwiskiem, czy też pracuję z innymi lub produkuję utwory dla kogoś innego, czy też chłopaki będą w punkcie, w którym będą chcieli grać koncerty pod szyldem Linkin Park. Jestem pewien, że każda z tych rzeczy jest możliwa i jestem otwarty na to, co może się wydarzyć - powiedział w rozmowie z radiem United Rock Nations.

Shinoda dodał też, że czuje, że pozostali z zespołu też chcieliby powrotu do branży. - Wszyscy uwielbiamy tworzyć muzykę i występować. Wiem, że chłopaki uwielbiają być na scenie, uwielbiają być w studio. Unikanie tego byłoby wręcz niezdrowe. Tak długo, jak istnieje ta więź i są chęci, pragniemy uporać się z przyszłością Linkin Park - stwierdził.

d4gus8k

Z kolei Joe Hahn, DJ i wokalista wspierający zespołu, w wywiadzie dla magazynu "Yonhap News" wyznał, że trwają rozmowy między członkami Linkin Park. - Członkowie zespołu zajmują się swoimi rodzinami i swoimi problemami. Ale zaczęliśmy rozmawiać o tworzeniu nowej muzyki razem. Chcemy się skupić na chwili obecnej i rozmawiać o muzyce. Nie mamy konkretnych planów. Chciałbym wrócić do czasów, kiedy tworzyłem muzykę w garażu - mówił.

Linkin Park rozważa powrót. Co z nowym wokalistą?

Shinoda i Hahn podkreślili, że tęsknią za Chesterem Benningtonem, jednak przy wyborze potencjalnego nowego wokalisty nie chcą go rozpatrywać jako typowe zastępstwo. Szukanie nowego wokalisty nie jest moim celem. Jeśli tak się stanie, musi stać się w sposób naturalny. Jeśli znajdziemy kogoś, kto będzie świetną osobą i będzie pasował stylistycznie, możemy spróbować coś z nim zrobić - wyjaśnił Shinoda.

LInkin Park obecny w muzyce jest od 1996 roku. Na koncie ma siedem albumów studyjnych. Ostatni, "One More Light", wydano 16 maja 2017 roku. Nieco ponad dwa miesiące później wokalista zespołu Chester Bennington popełnił samobójstwo w wieku 41 lat.

d4gus8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gus8k