Trwa ładowanie...
d4i3odf

Los Lobos – najsympatyczniejsze Wilki na światowej scenie muzycznej

Po raz pierwszy w Polsce na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty wystąpi trzykrotny laureat nagrody Grammy - zespół Los Lobos.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zespół wkrótce odwiedzi Polskę
Zespół wkrótce odwiedzi Polskę (Materiały prasowe)
d4i3odf

Los Lobos to jeden z najbardziej cenionych amerykańskich zespołów ostatnich dekad ubiegłego wieku, do dziś uważany za wzorcowy przykład kulturowego tygla Ameryki. Na czołówki światowych list przebojów wyniósł ich w 1987 roku singiel "La Bamba” – radosne i taneczne wspomnienie złotej ery rock and rolla. Kojarzą w swojej twórczości elementy rocka, bluesa, Tex-Mex, country, R & B i folkloru aż po granice eksperymentalnego rocka.

Początki Los Lobos miały miejsce we wschodnim Los Angeles. W 1973 roku utalentowani muzycznie uczniowie Garfield High School: gitarzysta i akordeonista David Hidalgo i perkusista Louie Perez odkryli wspólne zainteresowanie otaczającym ich światem dźwięków. Wkrótce dołączyli do nich kolejni dwaj koledzy ze szkoły: gitarzysta Cesar Rosas i basista Conrad Lozano. Po jedenastu latach od debiutu skład LOS LOBOS skrystalizował się w pełni, kiedy w 1984 roku do zespołu dołączył saksofonista Steve Berlin.

Przełomem w karierze zespołu było nagranie w 1984 roku albumu "How Will The Wolf Survive?”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt w latach osiemdziesiątych w Ameryce. Świat podbili nagraniem w 1987 roku covera starego przeboju Richiego Valensa "La Bamba” do ścieżki dźwiękowej filmu pod tym samym tytułem. Ludzie na wszystkich kontynentach tańczyli w rytm tej piosenki. Zespół ma w swym dorobku ponad 20 albumów, które rozeszły się na całym świecie w milionowych nakładach i jedenastokrotnie były nominowane do nagrody Grammy.

d4i3odf

Los Lobos są także laureatami MTV Video Music Awards. Po raz pierwszy w Polsce zagrają 1 sierpnia na 13. Festiwalu Legend Rocka w magicznej Dolinie Charlotty.* Koncert rozpocznie się o godzinie 22:00, otwarcie bram o 18:00.*

   Materiały prasowe
d4i3odf

Podziel się opinią

Share

d4i3odf

d4i3odf