Trwa ładowanie...
d1it3t4

"Łukasz Jemioł nie był zatrzymany". Oficjalne oświadczenie

Mecenas Łukasza Jemioła zaprzecza, jakoby jego klient został zatrzymany przez policję. "Złożył stosowne wyjaśnienia, przedłożył dokumentację i został zwolniony" - czytamy w oświadczeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Łukasz Jemioł był incydentalnie klientem firmy zamieszanej, jak się obecnie okazało, w jakieś nieprawidłowości"
"Łukasz Jemioł był incydentalnie klientem firmy zamieszanej, jak się obecnie okazało, w jakieś nieprawidłowości" (ONS.pl)
d1it3t4

We wtorek rano TVP Info powiązała osobę Łukasza J., "projektanta gwiazd i uczestnika reality show w prywatnej stacji telewizyjnej", z zatrzymaniem 10 osób przez funkcjonariuszy szczecińskiego CBŚP, Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim i Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie.

Mecenas Jemioła zdementował informacje, jakoby jego klient był zatrzymany i wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy poniżej:

"Łukasz Jemioł został poproszony o złożenie wyjaśnień w sprawie zlecenia reklamy jednej z firm internetowych kilka lat temu. Złożył stosowne wyjaśnienia, przedłożył dokumentację i został zwolniony. Z uwagi na pouczenie o prowadzonym śledztwie pozostałe informacje zostały objęte tajemnicą ustawowo chronioną. Łukasz Jemioł był incydentalnie klientem firmy zamieszanej, jak się obecnie okazało, w jakieś nieprawidłowości".

d1it3t4

W oświadczeniu zabrakło jednak informacji, do których dotarł Pudelek po rozmowie z prokuraturą.

- Pan Łukasz został zatrzymany, udzielił wyjaśnień i został wypuszczony za poręczeniem majątkowym. Ma zakaz opuszczania kraju - mówił w rozmowie z Pudelkiem prokurator Marcin Lorenc, Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Zatrzymania dokonane przez CBŚP dotyczyły śledztwa prowadzonego w sprawie działania w latach 2013-2017. W tle przewija się wątek przestępstw podatkowych, zorganizowanej grupy przestępczej, prania brudnych pieniędzy itp. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty, za które grozi do 10 lat więzienia.

Obejrzyj: Bliźniacy z "Love Island" – jak wyglądali przed laty?

d1it3t4

Podziel się opinią

Share

d1it3t4

d1it3t4