Trwa ładowanie...
d19si86

Maciej Stuhr opublikował list do Agaty Dudy. Nauczyciele apelują, internauci wzburzeni

Nauczyciele krakowskiego liceum poprosili aktora o wsparcie. To tam uczyła Agata Duda. "Moi dawni nauczyciele, byli koledzy i przyjaciele Agaty Dudy, przesłali mi list do niej z prośbą o udostępnienie" - czytamy. Pod postem zawrzało. Reakcje internautów są dalekie od spokojnych - dostało się zarówno Stuhrowi jak i Pierwszej Damie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stuhr opublikował list do Agaty Dudy
Maciej Stuhr opublikował list do Agaty Dudy (WP.PL)
d19si86

- Kochani, jestem absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Podobnie Jak Pan Prezydent Andrzej Duda. Do czasu wyborów, nauczycielką w tej szkole była obecna Pierwsza Dama. Dziś moi dawni nauczyciele, byli koledzy i przyjaciele Agaty Dudy, przesłali mi list do niej z prośbą o udostępnienie. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Tym razem dosłownej... - zaczął swój post aktor.

ZOBACZ: Strajk nauczycieli - relacja z Warszawy

Niżej opublikował list, który otrzymał od pracowników krakowskiej szkoły, którzy przez lata współpracowali z pierwszą damą. Nie kryją swojego gniewu i żalu.

d19si86

- Zwracamy się do Ciebie pragnąc wyrazić nasz żal, rozczarowanie i narastający gniew. Decyzja o rozpoczęciu strajku w dniu 8 kwietnia 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, nie była dla nas łatwa. Przez długi czas mogłaś liczyć na nasze wsparcie. Cieszyliśmy się Twoim sukcesem, a nawet byliśmy dumni, że mogliśmy z Tobą pracować. Tym większe jest nasze rozgoryczenie Twoim brakiem solidaryzmu ze środowiskiem nauczycielskim, z którego się wywodzisz i do którego tak często deklarujesz swoje przywiązanie - czytamy.

Zobacz: Strajk nauczycieli 2019. To już piąty dzień

Nauczyciele krakowskiego liceum nie mogą zrozumumieć, dlaczego Agata Duda milczy w tak ważnej sprawie. Przecież sama uczyła języka niemieckiego i doskonale wie, jak wygląda praca w szkole.

- Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu, w obliczu największego powojennego kryzysu edukacji. Jesteśmy zbulwersowani sposobem, w jaki degradowany jest cały system szkolnictwa, tak ciężko wypracowany przez ostatnie dekady. Czy naprawdę nie czujesz potrzeby zabrania głosu w naszej obronie i przeciwstawienia się medialnej fali nienawiści uderzającej w godność zawodu nauczyciela? - grzmią nauczyciele.

   Newspix.pl
(Newspix.pl)

Przeczytaj: Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

Pod postem zawrzało. Błyskawicznie pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy, atakujących zarówno Stuhra jak i Agatę Dudę:

d19si86

"Aktor jest od grania jak (...) a jak już bierze się za politykę wtedy z artysty staje się błaznem i krzykaczem prowadzonym na sznurku przez polityków" - obraźliwie komentuje jeden z internautów.

"Panie Stur niech sie pan w koncu zamknie bo widocznie opuscil pan kilka lekcji" - wtóruje mu inny.

"Dlaczego miałaby stanąć w obronie nauczycieli? Dlaczego miałaby się z nimi solidaryzować? Nie zrobiła tego w strajkach kobiet, nie stanęła w obronie dzieci niepełnosprawnych, ani w obronie WOŚP, nie stanęła po stronie broniących konstytucji, wolności sądów, nawet po zabójstwie prezydenta Gdańska nie mówiła stop nienawiści. Nic zero" - dywaguje o Pierwszej Damie komentujący.

"Siedzą cicho w pałacu, bo nadal nie mogą uwierzyć, że Andrzej wygrał wybory. Są w szoku" - dodał ktoś inny.

d19si86

"Ona podobno nie komentuje polityki, to ciekawe dlaczego korzysta z przywilejów, które z tej polityki płyną" - czytamy.

Co ciekawe, dwa tygodnie temu Agata Duda pojawiła się w liceum, w którym uczyła niemieckiego. Jej wizyta wywołała wiele emocji.

- Strajk nauczycieli nie ma sensu. Rząd nie ma pieniędzy na podwyżki w oświacie - miała mówić pierwsza dama w pokoju nauczycielskim.

Duda chciała odwieść nauczycieli od strajku. Przekonywała, że nie ma pieniędzy na podwyżki w oświacie, więc protesty nie mają sensu.

   Newspix.pl
(Newspix.pl)

Zobacz: Nauczyciele z byłego liceum Agaty Dudy piszą do niej list. "Nie możemy już dłużej milczeć"

d19si86

Strajk nauczycieli 2019

Strajk nauczycieli trwa już piąty dzień. Protest poparło już wiele polskich gwiazd, m.in. Anja Rubik, Krystyna Janda i Magda Boczarska. Nauczyciele domagają się podwyżek za swoją pracę. W czasie strajku opieka nad dzieckiem spada na rodziców. Opiekunom przysługuje zwolnienie z pracy, urlop na żądanie lub odbiór nadgodzin.

Czy Agata Duda zabierze głos w społecznej debacie na temat pensji nauczycieli?

d19si86

Podziel się opinią

Share
d19si86
d19si86