Trwa ładowanie...
d3crl24

Maciej Stuhr skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego

Maciej Stuhr opublikował komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego. Aktor nie szczędzi krytyki prezesowi Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stuhr
Maciej Stuhr (East News)
d3crl24

Słowa Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Sosnowcu odbiły się w mediach szerokim echem.

- Kto pracuje dla naszych wrogów, będzie piętnowany - miał powiedzieć prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Później polityk skupił się na filmie "Pokłosie", w którym zagrał m.in. Maciej Stuhr.

d3crl24

- Mieliśmy filmy, książki, różnego rodzaju akcje, które się wpisywały w tę narrację. Że przypomnę choćby taki film jak "Pokłosie", który przenosił te sprawy z przeszłości w czas teraźniejszy. (...) Niektóre z tych filmów niestety były dobre w sensie artystycznym, (...) ale niszczyły polską reputację - mówił w Sosnowcu prezes Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ: Jerzy Stuhr wygrał proces o smog. Minister: to chęć zaistnienia

Jak się można domyślać, aktor nie zgadza się z opinią Kaczyńskiego. Maciej Stuhr opublikował w mediach społecznościowych post, w którym wbija szpilę prezesowi.

d3crl24

- Pan Prezes Kaczyński raczył coś wspomnieć o jednym z moich filmów. Ponieważ on i jego nowe elity mają kłopoty z przebrnięciem przez dzieła noblistów, ale za to chętnie czytają moje posty, więc spieszę z pomocą i zacytuję: "Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jak kraju który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa , która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy." Olga Tokarczuk o "Pokłosiu". PS. Boże, z jaką ja satysfakcją pójdę na te wybory! - napisał.

Przeczytaj: Maciej Stuhr przyłączył się do bojkotu TVP. Wymowny wpis na Facebooku

Przypominamy, że wybory parlamentarne odbywają się 13 października. Każdy głos się liczy.

d3crl24

Podziel się opinią

Share

d3crl24

d3crl24
d3crl24