ycipk-1zg5aq

Maciej Stuhr skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego

Maciej Stuhr opublikował komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego. Aktor nie szczędzi krytyki prezesowi Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stuhr
Maciej Stuhr (East News)
ycipk-1zg5aq

Słowa Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Sosnowcu odbiły się w mediach szerokim echem.

- Kto pracuje dla naszych wrogów, będzie piętnowany - miał powiedzieć prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Później polityk skupił się na filmie "Pokłosie", w którym zagrał m.in. Maciej Stuhr.

ycipk-1zg5aq

- Mieliśmy filmy, książki, różnego rodzaju akcje, które się wpisywały w tę narrację. Że przypomnę choćby taki film jak "Pokłosie", który przenosił te sprawy z przeszłości w czas teraźniejszy. (...) Niektóre z tych filmów niestety były dobre w sensie artystycznym, (...) ale niszczyły polską reputację - mówił w Sosnowcu prezes Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ: Jerzy Stuhr wygrał proces o smog. Minister: to chęć zaistnienia

Jak się można domyślać, aktor nie zgadza się z opinią Kaczyńskiego. Maciej Stuhr opublikował w mediach społecznościowych post, w którym wbija szpilę prezesowi.

ycipk-1zg5aq

- Pan Prezes Kaczyński raczył coś wspomnieć o jednym z moich filmów. Ponieważ on i jego nowe elity mają kłopoty z przebrnięciem przez dzieła noblistów, ale za to chętnie czytają moje posty, więc spieszę z pomocą i zacytuję: "Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jak kraju który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa , która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy." Olga Tokarczuk o "Pokłosiu". PS. Boże, z jaką ja satysfakcją pójdę na te wybory! - napisał.

Przeczytaj: Maciej Stuhr przyłączył się do bojkotu TVP. Wymowny wpis na Facebooku

Przypominamy, że wybory parlamentarne odbywają się 13 października. Każdy głos się liczy.

ycipk-1zg5aq
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zg5aq

ycipk-1zg5aq
ycipk-1zg5aq