Trwa ładowanie...

Maciej Stuhr w ostrych słowach o zmianach w sądownictwie

Pomysł Prawa i Sprawiedliwości dotyczący zmian w sądownictwie spotkał się z wieloma protestami i głosami krytyki. Coraz więcej gwiazd nie pozostaje obojętnych na sytuację polityczną w Polsce. Jedną z najbardziej zaangażowanych osób jest Maciej Stuhr. Aktor opublikował właśnie na Facebooku ostry wpis, w którym zachęca wszystkich do protestu pod Pałacem Prezydenckim.

Share
Maciej Stuhr w ostrych słowach o zmianach w sądownictwieŹródło: PAP
d2vo7m9

- Jak tam Mordeczki moje kochane, zdradzieckie? I jak się macie w naszej Ojczyźnie? Dobrze? To nie mam pytań, siedźcie sobie spokojnie i bawcie się dobrze. Nie za zbytnio? Zapraszam jutro o 20. pod Pałac Prezydencki, będziemy prosić Pana Prezydenta o zawetowanie ustaw sądowych. Będzie ponoć prof. Rzepliński i kilka innych, zacnych zdradzieckich mordeczek. Sie ma! - napisał aktor.

W ostrym tonie wypowiedział się również Nergal. - Polsko, jak nisko można upaść?! Rzeczy, które mają miejsce w polskim parlamencie są trudne do wyjaśnienia... (...) Hańba. Pluć w twarz wolności - napisał na Facebooku piosenkarz.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Również w miniony weekend wiele innych gwiazd zachęcało swoich fanów do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec zmian w Sądzie Najwyższym.

d2vo7m9

Magda Cielecka, która często ze Stuhrem angażuje się społeczenie, napisała: "są chwile, kiedy trzeba przerwać wakacje! Nowy Teatr team i przyjaciele pod sejmem #wobroniesądów".

Maja Ostaszewska dodała: "Niezależne sądy to sprawa każdego z nas. Podporządkowanie sądów partii nie ma nic wspólnego z reformą sądownictwa. Nie dajmy się oszukiwać. To prosta droga do dyktatury. Jesteśmy #WolnośćRównośćDemokracja". Jej post udostępniła, bez słowa komentarza, Krystyna Janda.

Mnóstwo komentarzy pod wszystkimi selfie opublikowali internauci. Wielu pochwaliło inicjatywę gwiazd, inni pytali: co dalej? "Najlepsi Aktorzy Wyklęci", "Dziękuję że tutaj jesteście, szacun dla Was", "Maćku jesteście super aktorami... ale wasze poglądy są na poziomie rynsztoku... kto wam wyprał mózgi??? Naprawdę nie widzicie, jakie szumowiny były dziś pod Sejmem?! Nie widzicie, o co ta pseudo walka?". Byli i tacy co odnieśli się do samych zdjęć: "Za czym kolejka ta stoi?", "Wiadomo, że jak kilka znanych osób zrobi sobie selfie z kilkudziesięcioma innymi (mniej znanymi) osobami, to Prezes od razu się przestraszy i odwoła wszystkie reformy. Selfiestick to jak widać broń, która może obalić reżimy".

d2vo7m9

Magda Mołek wsparła kolegów i na swoim instagramowym koncie opublikowała wideo z polską flagą. Dodała też wymowny komentarz: "Uchwyciłam ten moment półtora roku temu. Zachwyciła mnie wtedy prostota, piękno i majestat flagi powiewającej na jednym z warszawskich rond. Wiele razy chciałam to Wam pokazać, ale każda okazja wydawała mi się nieadekwatna. Dziś jest ta chwila. 'Przestałam sądzić, że można być po prostu obserwatorem' - pisała kiedyś Hannah Arendt. Obca jest mi awantura, przepychanki i polityczne piekło. Ale nie jest mi wszystko jedno! To jest moja flaga, mój kraj i przyszłość moich dzieci. Gdzie jest nasz polski Macron???".

Dorota Stalińska wystąpiła z przemówieniem, którym zrobiła furorę. Okazała się lepsza, bardziej charyzmatyczna, od zawodowych polityków.

Gwiazdy wzięły udział w proteście zorganizowanym przez Komitet Obrony Demokracji. Jego hasło to: "To NIE koniec! Powstrzymajmy zamach stanu". Według opozycji oraz wielu autorytetów prawa 12 lipca (PiS)
przeprowadziła "ustrojowy zamach stanu". Chodzi o zakończenie prac nad ustawą o zmianach w Krajowej Radzie Sądownictwa i sądach powszechnych.

ZOBACZ TEŻ: Łańcuch światła. Demonstracja pod Sądem Najwyższym

d2vo7m9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vo7m9
d2vo7m9