Trwa ładowanie...
d3lfaj7

Maciej Zień oferuje pracę. "Taka stawka jest upokarzająco niska"

Projektant mody szuka pracowników. Ma wobec nich wysokie oczekiwania, ale niekoniecznie chce im sowicie wynagrodzić pracę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogłoszenie o pracę u Zienia wzbudziło w sieci kontrowersje.
Ogłoszenie o pracę u Zienia wzbudziło w sieci kontrowersje. (East News)
d3lfaj7

Jeden z ulubionych projektantów polskich gwiazd marzy o powrocie do pierwszej ligi. W 2015 r. jego wspólnicy oskarżyli go o wywiezienie należącej do spółki części kolekcji i kilkudziesięciu tysięcy złotych w gotówce. Maciej Zień wyjechał do Brazylii i po roku wrócił, jak gdyby nigdy nic.

Zobacz: Zień wylicza swoje "muzy": "Jestem słaby w wymienianiu, ale na pewno: Maja Ostaszewska, Edyta Herbuś, Jessica Mercedes…"

Na jego szczęście polscy celebryci mają pamięć złotych rybek i szybko powrócił do ich łask. Jednak jeśli chodzi o biznesową stronę jego działalności, musi odbudować wiarygodność marki.

d3lfaj7

Obecnie projektant poszukuje do swojej firmy krawcowych i szwaczek. Szuka ich pilnie, więc zdecydował się zamieścić ogłoszenie w grupie "Praca Warszawa" na Facebooku.

Maciej Zień wymaga od potencjalnych kandydatów "minimum 2-letniego doświadczenia w branży modowej oraz umiejętności szycia w delikatnych i cienkich jedwabiach takich jak muślin czy organza" garniturów oraz sukien ślubnych.

Oferowane zarobki nie powalają na kolana. Co prawda projektant zatrudnia na umowę o pracę, ale wypłata w wysokości 2800-3400 zł za pełen etat ledwo wystarcza na przeżycie w stolicy. Zwłaszcza, że w ogłoszeniu nie jest powiedziane, czy to stawka netto czy brutto.

Nie trzeba było długo czekać na komentarze niezadowolonych internautów. "Taka stawka u 'wielkiego pana projektanta' jest upokarzająco niska", "To aż straszne, kiedy w butiku pojawia się ktoś, kto kupuje np. dwie, trzy rzeczy, ba czasem nawet jedną, a płaci za to tyle, ile wynosi twoja pensja" - czytamy.

Może zamiast pieniędzy istotniejsza jest - jak pisze w ogłoszeniu Maciej Zień - "realna możliwość rozwoju w pracowni o najwyższych standardach rynkowych"?

d3lfaj7

Podziel się opinią

Share
d3lfaj7
d3lfaj7