ycipk-126mc4

Magda Gessler domaga się napiwków. Twierdzi, że Polacy dają je tylko, gdy są pijani

Restauracyjne biznesy Magdy Gessler słyną z wysokiej klasy dań i jakości obsługi. Nic dziwnego, że królowa kulinarnego show domaga się za to odpowiedniej zapłaty. Wkurza ją to, że Polacy nie dają napiwków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magda Gessler jest oburzona zachowaniem Polaków w restauracjach.
Magda Gessler jest oburzona zachowaniem Polaków w restauracjach. (ONS.pl)
ycipk-126mc4

Przyjęło się, że obsługa restauracji zarabia niewiele, za to dodatkowo wynagradzani są napiwkami. Problem w tym, że to, co jest standardem na całym świecie, w Polsce przychodzi z trudem. Od lat oburzona tym faktem jest Magda Gessler, która postanowiła w końcu zaapelować do rodaków.

"Przecież dawanie napiwków to żelazne zasady gry w gastronomii. W Stanach jak nie dasz 15 czy 20 procent napiwku, to nie wyjdziesz z restauracji, żeby ci nie podstawili nogi i mówię to zupełnie poważnie" - powiedziała w rozmowie z "Faktem".
Zobacz też: Z tymi co się znają - Michał Sadowski

ycipk-126mc4

Zdaniem prowadzącej "Kuchennych rewolucji" umownie powinno się doliczać do rachunku 10 procent wartości zamówienia w podzięce za obsługę. Według znanej restauratorki "Polacy nie potrafią dawać napiwków i robią to tylko wtedy, gdy są pijani".

"Ja zostawiam odpowiedni procent napiwku, bo uważam się za elegancką osobę" - podsumowała Gessler. Z drugiej strony, jeśli pracownicy restauracji byliby odpowiednio wynagradzani przez szefostwo, nie musieliby się ratować napiwkami.

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-126mc4

ycipk-126mc4
ycipk-126mc4