Trwa ładowanie...
d4fobpl
News

Magda Gessler stanęła w obronie łosi. "Czy wybijanie ich nie przypomina wam średniowiecza?"

Magda Gessler, jedna z najbardziej rozpoznawalnych restauratorek znana jest z ostrego i wybuchowego języka. Bardzo często otwarcie mówi o swoich poglądach. Tak też było w przypadku zabijania bezbronnych zwierząt.
Share
Magda Gessler stanęła w obronie łosi. "Czy wybijanie ich nie przypomina wam średniowiecza?"
Źródło: PAP/EPA
d4fobpl

Magda Gessler na swoich Facebooku opublikowała post, w którym opowiedziała się przeciw wybijaniu bezbronnych łosi. Nie padają tam konkretne nazwiska, ani instytucje. Jednak można domyślać się, że tak ostre słowa związane są z pomysłem Ministerstwa Środowiska, które chce znieść moratorium na odstrzał łosi. W ministerstwie decyzję tłumaczono tym, że w niektórych miejscach łosie odpowiedzialne są za rosnące szkody w lasach, w tym m.in. łamanie drzew i zagryzanie upraw.

Oprócz tego, wciąż słyszy się o dużej ilości wypadków samochodowych, które spowodowane są poprzez zderzenia - nie tylko z łosiami - ale też innymi zwierzętami leśnymi. I właśnie o rozwagę na drodze zaapelowała Magda Gessler. - Trzeba jadąc mieć wyobraźnie że na obszarach leśnych spacerują również po drogach po których jeździmy ... co myślicie ? Jak czujecie ? Czy wybijanie ich nie przypomina wam Średniowiecza ? (oryginalna pisownia - red.) - napisała na profilu. Dodała również: - Drugiej takiej sytuacji poza Afryką i Azją gdzie likwiduje sie ginące gatunki .. dał korzyści, zabawy w myśliwego .. twardego mężczyzny.. przeciwko słoniom , nosorożca .. i innym bezbronnym (oryginalna pisowania - red.).

Do niedawna był to gatunek zagrożony w Polsce. Dziś decyzje polityczne władzy wywołały społeczną dyskusję.

d4fobpl

Podziel się opinią

Share
d4fobpl
d4fobpl