Trwa ładowanie...
do1k9lz

Magda Mołek skomentowała nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk. Wzruszające słowa

Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla. Magda Mołek skomentowała wybitne osiągnięcia polskiej pisarki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magda Mołek
Magda Mołek (ONS.pl, Fot: Przemyslaw Blaszczyk)
do1k9lz

Od kilku dni Polska żyje wspaniałymi osiągnięciami Olgi Tokarczuk. 10 grudnia pisarka odebrała nagrodę Nobla, którą otrzymała za 2018 r. To niesamowite wyróżnienie!

Pisarka miała okazję spotkać się z królem Szwecji i wygłosić przemówienie. Magda Mołek odniosła się do ostatnich wydarzeń na swoim profilu na Instagramie.

- Myślę dziś cały dzień o pani Oldze. Tyle pięknych słów padło wczoraj pod Jej adresem. Literacka Nagroda Nobla wręczona Polce, Kobiecie Mądrej, Przenikliwej, Świadomej, Wrażliwej i Pięknej to święto wszystkich nas, Dziewczyn, które tak jak pani uwierzyły w swoją moc, obrały drogę, poszły nią i są ... spokojne. Pani jest. Wczoraj wszyscyśmy to widzieli - napisała dziennikarka.

do1k9lz

ZOBACZ: Magda Mołek: Mężczyznom wolno wszystko, a kobiety są ze wszystkiego rozliczane

Prezenterka nie szczędziła komplementów Oldze Tokarczuk.

- Pani Olgo! Zaczarowała nam pani Świat! W swojej mowie noblowskiej zauważyła Pani, że "fascynują panią wzajemne sieci powiązań i wpływów, których najczęściej nie jesteśmy świadomi". Od wczoraj żyjemy tą wspólnotą i radością z panią... Już tęsknię do pani najnowszej książki.

do1k9lz

Nie da się ukryć, że to ogromny sukces i wielka radość dla wszystkich Polaków. Fani Magdy Mołek nie mają wątpliwości, że Olga Tokarczuk jest wybitną postacią w świecie polskiej kultury.

"Z wielkim wzruszeniem obejrzałam wykład Noblistki. Uważam, że powinien być wysłuchany i przeanalizowany na lekcjach języka polskiego w liceach" - napisała jedna z fanek dziennikarki.
"Pani również napisała pięknie o tym, co się wczoraj wydarzyło",
"Pani Magdo, a ja jestem właśnie w trakcie lektury 'Opowiadań bizarnych' Noblistki, polecam".

Czytaliście kiedyś książki Olgi Tokarczuk?

do1k9lz

Podziel się opinią

Share

do1k9lz

do1k9lz
do1k9lz