Trwa ładowanie...

Magdalena Cielecka po raz pierwszy pokazuje partnera. Kim jest David Wajntraub?

Poznali się w Izraelu. - Nie miało żadnego znaczenia, że jest Żydem. Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak - zaznacza w wywiadzie Cielecka. Jej partner zwraca uwagę na problem antysemityzmu w Polsce i twierdzi, że "tutaj będzie tylko gorzej".

Magdalena Cielecka po raz pierwszy pokazuje partnera. Kim jest David Wajntraub?Źródło: Materiały prasowe
d3la29s
d3la29s

Cielecka poznała Wajntrauba w Izraelu, oprowadzał polskie wycieczki, dziś mieszkają razem w Warszawie.

Tomasz Lis w rozmowie z aktorką zapytał o to, czy to, że David jest Żydem stanowiło dla niej problem:

- To nie miało znaczenia, mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - odpowiedziała Cielecka tłumacząc, że zależało jej, by nie być dla niego znaną aktorką.

- Gdzieś może tkwiło we mnie to, co ojciec mówił kiedyś swojemu koledze z Polski. "Pamiętaj, zawsze bądź gotów w ciągu jednej sekundy wypier..." Już o tej nowej Polsce, po 1989 roku, ojciec mówił, że Polacy chcą mieć dobre stosunki z Izraelem, ale po to, żeby wygrywać swoje w Waszyngtonie – powiedział Lisowi Wajntraub.

d3la29s

A jego osobiste doświadczenia?

- Jestem w banku, siedzą sobie emeryci, rozmawiają i nagle słyszę: "Ci Żydzi, to przez nich, a zobacz, jakie oni mają emerytury...". Albo jesteśmy z Magdą na Rynku w Krakowie i facet mówi coś przez mikrofon. Słyszę słowa: "Żydy!". Na Głównym Rynku! - mówił z oburzeniem.

Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

Projekt wywołał zamieszanie na arenie międzynarodowej. O wycofanie przyjętych przez Polskę rozwiązań zaapelował m.in. premier Izraela Benjamin Netanjahu. Departament Stanu USA przestrzegł z kolei, że następstwem jego wprowadzenia może być zachwianie strategicznych relacji Polski.

d3la29s

Okładka z Cielecką i Wajntraubem różni się od wszystkich celebryckich okładek, do których przyzwyczaiły nas kolorowe magazyny. Bez photoshopa, bez wydumanych póz czy cukierkowych historii.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d3la29s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3la29s