ycipk-1fo74p

Magdalena Cielecka po raz pierwszy pokazuje partnera. Kim jest David Wajntraub?

Poznali się w Izraelu. - Nie miało żadnego znaczenia, że jest Żydem. Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak - zaznacza w wywiadzie Cielecka. Jej partner zwraca uwagę na problem antysemityzmu w Polsce i twierdzi, że "tutaj będzie tylko gorzej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzadko widujemy takie okładki - bez cukierkowych stylizacji i sztucznych póz
Rzadko widujemy takie okładki - bez cukierkowych stylizacji i sztucznych póz (Materiały prasowe)
ycipk-1fo74p

Cielecka poznała Wajntrauba w Izraelu, oprowadzał polskie wycieczki, dziś mieszkają razem w Warszawie.

Tomasz Lis w rozmowie z aktorką zapytał o to, czy to, że David jest Żydem stanowiło dla niej problem:

- To nie miało znaczenia, mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - odpowiedziała Cielecka tłumacząc, że zależało jej, by nie być dla niego znaną aktorką.

ycipk-1fo74p

- Gdzieś może tkwiło we mnie to, co ojciec mówił kiedyś swojemu koledze z Polski. "Pamiętaj, zawsze bądź gotów w ciągu jednej sekundy wypier..." Już o tej nowej Polsce, po 1989 roku, ojciec mówił, że Polacy chcą mieć dobre stosunki z Izraelem, ale po to, żeby wygrywać swoje w Waszyngtonie – powiedział Lisowi Wajntraub.

A jego osobiste doświadczenia?

- Jestem w banku, siedzą sobie emeryci, rozmawiają i nagle słyszę: "Ci Żydzi, to przez nich, a zobacz, jakie oni mają emerytury...". Albo jesteśmy z Magdą na Rynku w Krakowie i facet mówi coś przez mikrofon. Słyszę słowa: "Żydy!". Na Głównym Rynku! - mówił z oburzeniem.

Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

ycipk-1fo74p

Projekt wywołał zamieszanie na arenie międzynarodowej. O wycofanie przyjętych przez Polskę rozwiązań zaapelował m.in. premier Izraela Benjamin Netanjahu. Departament Stanu USA przestrzegł z kolei, że następstwem jego wprowadzenia może być zachwianie strategicznych relacji Polski.

Okładka z Cielecką i Wajntraubem różni się od wszystkich celebryckich okładek, do których przyzwyczaiły nas kolorowe magazyny. Bez photoshopa, bez wydumanych póz czy cukierkowych historii.

Materiały prasowe
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1fo74p

ycipk-1fo74p
ycipk-1fo74p