Trwa ładowanie...

Magdalena Cielecka po raz pierwszy pokazuje partnera. Kim jest David Wajntraub?

Poznali się w Izraelu. - Nie miało żadnego znaczenia, że jest Żydem. Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak - zaznacza w wywiadzie Cielecka. Jej partner zwraca uwagę na problem antysemityzmu w Polsce i twierdzi, że "tutaj będzie tylko gorzej".

Magdalena Cielecka po raz pierwszy pokazuje partnera. Kim jest David Wajntraub?Źródło: Materiały prasowe
d1cdma1
d1cdma1

Cielecka poznała Wajntrauba w Izraelu, oprowadzał polskie wycieczki, dziś mieszkają razem w Warszawie.

Tomasz Lis w rozmowie z aktorką zapytał o to, czy to, że David jest Żydem stanowiło dla niej problem:

- To nie miało znaczenia, mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - odpowiedziała Cielecka tłumacząc, że zależało jej, by nie być dla niego znaną aktorką.

d1cdma1

- Gdzieś może tkwiło we mnie to, co ojciec mówił kiedyś swojemu koledze z Polski. "Pamiętaj, zawsze bądź gotów w ciągu jednej sekundy wypier..." Już o tej nowej Polsce, po 1989 roku, ojciec mówił, że Polacy chcą mieć dobre stosunki z Izraelem, ale po to, żeby wygrywać swoje w Waszyngtonie – powiedział Lisowi Wajntraub.

A jego osobiste doświadczenia?

- Jestem w banku, siedzą sobie emeryci, rozmawiają i nagle słyszę: "Ci Żydzi, to przez nich, a zobacz, jakie oni mają emerytury...". Albo jesteśmy z Magdą na Rynku w Krakowie i facet mówi coś przez mikrofon. Słyszę słowa: "Żydy!". Na Głównym Rynku! - mówił z oburzeniem.

Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

d1cdma1

Projekt wywołał zamieszanie na arenie międzynarodowej. O wycofanie przyjętych przez Polskę rozwiązań zaapelował m.in. premier Izraela Benjamin Netanjahu. Departament Stanu USA przestrzegł z kolei, że następstwem jego wprowadzenia może być zachwianie strategicznych relacji Polski.

Okładka z Cielecką i Wajntraubem różni się od wszystkich celebryckich okładek, do których przyzwyczaiły nas kolorowe magazyny. Bez photoshopa, bez wydumanych póz czy cukierkowych historii.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d1cdma1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cdma1