Trwa ładowanie...
d22va12

Magdalena Piekorz: Gdy przyznała się do choroby, zwolnili ją z pracy

Magdalena Piekorz po latach walki o zdrowie znów stanęła na nogi. A jeszcze nie tak dawno wątpiła, czy kiedykolwiek będzie to możliwe. Wszystko przez błędne diagnozy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magda Piekorz znów oddaje się twórczej pracy
Magda Piekorz znów oddaje się twórczej pracy (ONS.pl)
d22va12

Po latach przerwy znów ciężko pracuje. Magdalena Piekorz reżyseruje spektakl, "Czyż nie dobija się koni" w Teatrze Mickiewicza w Częstochowie. U twórczyni "Senności" jakiś czas temu zdiagnozowano boreliozę. Choć nie było to łatwe. Choroba jest trudna do wykrycia, więc początkowo stawiano błędne diagnozy, a nawet upatrywano się problemów natury psychiatrycznej. Gdy wreszcie rozpoznano problem, była już w bardzo złym stanie.

- Nie spodziewałam się, że to będzie początek jeszcze większego koszmaru. Leczenie zaawansowanej boreliozy jest potwornie bolesne. Najpierw przez ponad 8 miesięcy zażywałam antybiotyki. Dziś wiem, że tylko mnie truły- powiedziała w wywiadzie dla "Plejady".

Artystka postanowiła więc skorzystać z metod alternatywnych, które nie są finansowane przez NFZ. Magda zapożyczyła się u rodziny i znajomych. W końcu, aby wyjaśnić wątpliwości na temat swojego zdrowia, udzieliła wywiadu, po którym zwolniono ją z pracy na uczelni.

d22va12

Zobacz też: "Czyż nie dobija się koni?" wkrótce na deskach teatru. O pracy nad sztuką opowiada asystent reżysera

- Nie chciałam, żeby ktoś pomyślał że żeruję na tym, że jestem chora. Natomiast w pewnym momencie skończyły mi się wszystkie pieniądze i nie miałam wyjścia - wyjaśniła.

Magda była akurat przed habilitacją, a nagłe zwonienie sprawiło, że nie mogła jej skończyć. Wsparcie otrzymała od bliskich przyjaciół i osób ze świata filmu. Anna Dymna, znana z niesieniem pomocy potrzebującym zorganizowała koncert dla koleżanki. Michał Żebrowski, z którym pracowała na planie "Pręg" podarował na licytację swoją "Złota Kaczkę", a Stanisław Janicki oddał swoje słynne okulary, w których prowadził program "W starym kinie".

Anna Dymna zorganizowała dla reżyserki aukcję East News
Anna Dymna zorganizowała dla reżyserki aukcję

- Te ciepłe gesty dały mi mnóstwo siły. Zaczynam nowy rozdział w życiu - wyznała w wywiadzie.

Zobacz też: Nie tylko ścianki i bankiety. Te gwiazdy pomagają i działają charytatywnie

d22va12

Podziel się opinią

Share

d22va12

d22va12