Trwa ładowanie...
d4lejaf

Major Lazer zakończy działalność?! Przyszłoroczny album ma być ostatnią produkcją

Lider i założyciel formacji Major Lazer, Amerykanin Thomas Prentz, znany szerzej jako Diplo, ogłosił w rozmowie z magazynem "Complex", że najnowsza płyta grupy może być jej ostatnią produkcją. Planowo ma ukazać się ona w 2019 roku. Informacja poszła w świat tuż przed trasą koncertową Major Lazer w Afryce.
Share
Diplo i Walshy Fire z Major Lazer podczas Flow Festival w Helsinkach w sierpniu 2015 roku.
Diplo i Walshy Fire z Major Lazer podczas Flow Festival w Helsinkach w sierpniu 2015 roku.Źródło: Wikimedia Commons
d4lejaf

Diplo stwierdził, że nie jest w stanie regularnie jeździć i koncertować z aktualnym składem Major Lazer (obecnie jest on i dwóch producentów muzycznych - Christopher "Jillionaire" Leacock i Leighton "Walshy Fire" Walsh), ponieważ doszły mu nowe projekty (LSD z Sią i Silk City) i szykuje nowe solowe wydania. - Mam pracę przy innych projektach, nie jestem w stanie wszystkiego prowadzić i z każdym współpracować. Chcę też iść dalej i robić coś nowego. Dlatego mówię "tak, może zbliżać się koniec Major Lazer" - powiedział.

Informacja dotarła do fanów tuż przed trasą koncertową w Afryce - 29 września Major Lazer zaczną występem w Johannesburgu, natomiast zakończą 8 października w Ugandzie. Trasa ma promować najnowszy mixtape pt. "Afrobeats", na którym mocno można odczuć afrykańskie rytmy, ale oczywiście w imprezowym stylu Major Lazer. - Nie chcieliśmy utknąć w popie lub czymś podobnym - rozjaśnił producent. Dodał też, że chcą się skupić na wybiciu ostatniego wydania i nic nie zdradzi na temat przyszłorocznej płyty

Diplo też stwierdził, że Major Lazer bardzo mocno wpłynął na popularyzację gatunku EDM i nadał pewien trend w muzyce. - Tempo przemysłu muzycznego jest dziś bardzo szybkie. Żyjemy jak w hip-hopie, gdzie wchodzi raper, jego kariera trwa dwa lata, jest o nim głośno i nagle znika. Wszystko pędzi i przemija, dlatego jesteśmy dumni z tego, że Major Lazer przetrwało już tyle czasu i dalej nasze utwory są grane w radiu i zdobywają listy przebojów. Ten projekt wciąż ma dużo energii, ciągle może być istotny dla dzisiejszej muzyki. Wszyscy kochamy muzykę, więc nie musimy zamykać się na jeden styl" - wytłumaczył artysta.

d4lejaf

Major Lazer na rynku muzycznym działa od 2008 roku. Grupa wyprodukowała takie hity jak "Lean On", "Get Free", czy też "Watch Out For This (Bumaye)".

d4lejaf

Podziel się opinią

Share
d4lejaf
d4lejaf