ycipk-3txme3

Major Lazer zakończy działalność?! Przyszłoroczny album ma być ostatnią produkcją

Lider i założyciel formacji Major Lazer, Amerykanin Thomas Prentz, znany szerzej jako Diplo, ogłosił w rozmowie z magazynem "Complex", że najnowsza płyta grupy może być jej ostatnią produkcją. Planowo ma ukazać się ona w 2019 roku. Informacja poszła w świat tuż przed trasą koncertową Major Lazer w Afryce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Diplo i Walshy Fire z Major Lazer podczas Flow Festival w Helsinkach w sierpniu 2015 roku.
Diplo i Walshy Fire z Major Lazer podczas Flow Festival w Helsinkach w sierpniu 2015 roku. (Wikimedia Commons)
ycipk-3txme3

Diplo stwierdził, że nie jest w stanie regularnie jeździć i koncertować z aktualnym składem Major Lazer (obecnie jest on i dwóch producentów muzycznych - Christopher "Jillionaire" Leacock i Leighton "Walshy Fire" Walsh), ponieważ doszły mu nowe projekty (LSD z Sią i Silk City) i szykuje nowe solowe wydania. - Mam pracę przy innych projektach, nie jestem w stanie wszystkiego prowadzić i z każdym współpracować. Chcę też iść dalej i robić coś nowego. Dlatego mówię "tak, może zbliżać się koniec Major Lazer" - powiedział.

Informacja dotarła do fanów tuż przed trasą koncertową w Afryce - 29 września Major Lazer zaczną występem w Johannesburgu, natomiast zakończą 8 października w Ugandzie. Trasa ma promować najnowszy mixtape pt. "Afrobeats", na którym mocno można odczuć afrykańskie rytmy, ale oczywiście w imprezowym stylu Major Lazer. - Nie chcieliśmy utknąć w popie lub czymś podobnym - rozjaśnił producent. Dodał też, że chcą się skupić na wybiciu ostatniego wydania i nic nie zdradzi na temat przyszłorocznej płyty

Diplo też stwierdził, że Major Lazer bardzo mocno wpłynął na popularyzację gatunku EDM i nadał pewien trend w muzyce. - Tempo przemysłu muzycznego jest dziś bardzo szybkie. Żyjemy jak w hip-hopie, gdzie wchodzi raper, jego kariera trwa dwa lata, jest o nim głośno i nagle znika. Wszystko pędzi i przemija, dlatego jesteśmy dumni z tego, że Major Lazer przetrwało już tyle czasu i dalej nasze utwory są grane w radiu i zdobywają listy przebojów. Ten projekt wciąż ma dużo energii, ciągle może być istotny dla dzisiejszej muzyki. Wszyscy kochamy muzykę, więc nie musimy zamykać się na jeden styl" - wytłumaczył artysta.

ycipk-3txme3

Major Lazer na rynku muzycznym działa od 2008 roku. Grupa wyprodukowała takie hity jak "Lean On", "Get Free", czy też "Watch Out For This (Bumaye)".

ycipk-3txme3
ycipk-3txme3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3txme3