Trwa ładowanie...

Małgorzata Braunek: dzieci zmarłej aktorki nakręcą o niej film

Pod koniec czerwca minie 5 lat od śmierci Małgorzaty Braunek, ale pamięć o niej jest ciągle żywa. Dowodem na to jest nowa inicjatywa Xawerego Żuławskiego i Oriny Krajewskiej, którzy pracują nad scenariuszem do filmu o gwieździe polskiego kina.

Małgorzata Braunek: dzieci zmarłej aktorki nakręcą o niej filmŹródło: East News
d49bgbv
d49bgbv

Xawery Żuławski zdecydował się na realizację niezwykłego i bardzo osobistego projektu, w który zaangażowana jest również jego przyrodnia siostra. Film ma pokazać nieznane oblicze Małgorzaty Braunek, którą większość kojarzy z Oleńką z "Potopu" czy Izabelą Łęcką z "Lalki".

Obejrzyj: Małgorzata Braunek wspomina "Potop"

- Opowiedziałby, jak wyglądała droga mamy do aktorstwa, pierwsze role, miłości, wycofanie się z zawodu, fascynacja buddyzmem i powrót na ekran – mówił "Rewii" znajomy rodziny.

Orina Krajewska, przyrodnia siostra Xawerego (na zdjęciu poniżej), nie tylko pomaga przy pisaniu scenariusza, ale także ma zagrać główną rolę. 32-letnią aktorkę mogliśmy ostatnio oglądać w "Barwach szczęścia", choć większość czasu poświęca pracy w Fundacji Bądź, realizując testament mamy. W fotelu reżysera zasiądzie oczywiście syn zmarłej na nowotwór aktorki.

East News
Źródło: East News

Przypomnijmy, że wcześniej Xawery Żuławski zaczął realizować film "Mowa ptaków" na podstawie ostatniego scenariusza zmarłego ojca, Andrzeja Żuławskiego. O tekście dowiedział się tuż przed jego śmiercią, czyli w 2016 r., a zdjęcia rozpoczęły się w zeszłym roku.

Xawery Żuławski zdecydował, że nakręci ten film z trzema innymi reżyserami - Jackiem Borcuchem, Piotrem Kielarem i Janem Komasą. - Podzieliliśmy się scenariuszem matematycznie. Ksawery każdemu z nas dał 39 stron. Jeśli trzydziesta dziewiąta strona wypada w połowie sceny, następny reżyser wychodzi w połowie sceny – mówił w rozmowie z WP Komasa.

d49bgbv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49bgbv